Žena v septembri prepadla banku, odvtedy ju mnohí napodobňujú a stala sa z nej národná hrdinka

NETKY.SK • 7 Október 2022, 07:27 • 2 min
Žena v septembri prepadla banku, odvtedy ju mnohí napodobňujú a stala sa z nej národná hrdinka

BEJRÚT - Libanončanka Sálih Háfiz je pre svoj čin považovaná za hrdinku. Minulý mesiac prepadla banku a odvtedy jej príklad nasledujú mnohí ďalší.

slovakia

left justify in out


Agentúra AP dodala informáciu, že súd ju prepustil na kauciu, k čomu dopomohlo aj celonárodné oslavovanie jej osobnosti.
V Libanone sa totiž zaviedli prísne pravidlá, koľko hotovosti v cudzej mene sa smie v banke vybrať, a tak úspory obyvateľstva ostali uviaznuté a stali sa nemožné na použitie. Súčasne libanonská mena stratila 90 percent svojej pôvodnej hodnoty, čo malo za následok prepad do obrovskej chudoby.
Háfiz sa s atrapou zbrane v ruke odhodlala na radikálny krok, peniaze totiž nutne potrebovala na liečbu sestry, ktorá trpí onkologickým ochorením. Tá, mimochodom, do lúpeže bola zapletená tiež, a súd im obom nariadil zaplatiť milión libanonských libier. Pôvodne sa zvažovala oveľa vyššia suma na zaplatenie, ale sudca od nej upustil, nakoľko si uvedomil, že boj s rakovinou si vyžaduje všetky ich úspory.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michaela Mihokova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies