Pakistan sa nezúčastní zasadnutia OIC, dôvodom je účasť Indie

NETKY.SK • 1 Marec 2019, 12:21 • 2 min
Pakistan sa nezúčastní zasadnutia OIC, dôvodom je účasť Indie

ISLAMABAD - Pakistanský minister zahraničných vecí Šáh Mahmúd Kurajší počas dnešných hodín vyhlásil, že sa plánovaného zasadnutia Organizácie islamskej spolupráce (OIC) v Spojených arabských emirátoch nezúčastní. Chce tak vyjadriť svoj protest proti účasti Indie. Informovala o tom agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Svoje rozhodnutie nezúčastniť sa plánovanej schôdze ohlásil Kurajší na pôde pakistanského parlamentu po tom, ako minister zahraničných vecí Spojených arabských emirátov Abdalláh bin Zájid Nahján odmietol stiahnuť pozvánku pre indickú šéfku diplomacie Sušamu Svarádžovú. Kurajší v tejto súvislosti zdôraznil, že India nie je ani členským, ani pozorovateľským štátom OIC.

 

img

minister zahraničných vecí Pakistanu Šáh Mahmúd Kurajší

 

Napätie medzi Indiou a Pakistanom - dvoma jadrovými mocnosťami - začalo eskalovať 14. februára, keď počas samovražedného útoku v indickej časti Kašmíru zahynulo viac ako 40 príslušníkov indickej polovojenskej polície. K útoku sa vtedy prihlásila islamistická skupina Džaiše Mohammad sídliaca v Pakistane.

 

img

 

India na vzniknutú situáciu reagovala v utorok náletom na tábor tejto organizácie pri tzv. kontrolnej línii v Pakistanom kontrolovanej časti regiónu Kašmír.

Pakistanská armáda následne v stredu oznámila, že indické bojové lietadlá opätovne prekročili kontrolnú líniu medzi územím Kašmíru pod správou Indie a Pakistanu. Islamabad tvrdí, že zostrelil obe lietadlá, pričom jedno z nich sa zrútilo na Pakistanom kontrolovanú časť Kašmíru a druhé na časť pod kontrolou Indie.

 

https://www.netky.sk/clanok/pakistanske-sily-zostrelili-2-indicke-lietadla

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies