Otroctvo funguje aj v 21. storočí: Na aukciách v Líbyi predávajú utečencov!

NETKY.SK • 16 November 2017, 06:13 • 2 min
Otroctvo funguje aj v 21. storočí: Na aukciách v Líbyi predávajú utečencov!

WASHINGTON - Na viacerých miestach v Líbyi sa konajú aukcie, na ktorých nepredávajú autá, pozemky či umenie, ale ľudí.

slovakia

left justify in out

Sú to utečenci a na predaj sú za niekoľko stoviek dolárov.

 

"Veľkí, silní chlapci na prácu na farme, 400, 700, 800. Predaní za 1200," zaznieva na videu, ktoré získala televízia CNN od anonymného zdroja. Dvaja muži na videu boli predaní za 1200 líbyjských dinárov, čo je 800 dolárov.

 

CNN sa podarilo overiť autenticitu videa. Vďaka miestnym kontaktom v Líbyi, sa reportérka televízie dostala minulý mesiac na aukciu na okraji hlavného mesta Tripolis. Konala sa za tmy pred ošarpanou budovou.

 

"Prebehlo to veľmi rýchlo. Vyvádzali von to, čo pomenúvali tovar. Celkovo predali pred nami 12 Nigérijčanov. Úprimne, neviem, čo povedať. Bola to pravdepodobne jedna z najneuveriteľnejších vecí, aké som kedy videla," uviedla reportérka.

 

Miestni CNN povedali o aukciách na deviatich miestach, predovšetkým na severozápade krajiny, no existuje podozrenie, že ich je oveľa viac. Ľudia predávaní na aukciách sú africkí utečenci, ktorí sa snažili dostať k lepšiemu a bezpečnejšiemu životu v Európe.

 

"Nedávne záťahy líbyjskej pobrežnej stráže však spôsobili, že na more sa dostane menej lodí a v rukách pašerákov sa hromadia ľudia. Takže pašeráci sa stávajú pánmi a migranti a utečenci otrokmi," uviedla televízia.

 

CNN získané informácie a videozábery odovzdala líbyjským úradom, ktoré prisľúbili vyšetrovanie. Naser Hazam z vládnej agentúry pre boj s nelegálnou imigráciou uviedol, že o aukciách s otrokmi nevedel, ale potvrdil existenciu organizovaných gangov a pašeráckych skupín.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies