Oslavy zo zisku prvého titulu v NBA prerušila v uliciach Toronta streľba

NETKY.SK • 18 Jún 2019, 12:28 • 2 min
Oslavy zo zisku prvého titulu v NBA prerušila v uliciach Toronta streľba

TORONTO - Počas včerajších osláv, kedy celé mesto žilo oslavami premiérového triumfu svojho týmu Toronto Raptors v NBA, sa ulicami najväčšieho mesta Kanady spustila streľba.

slovakia

left justify in out

Výsledkom tohto incidentu sú podľa miestnej polície 4 postrelené osoby, no našťastie ani jedna z nich nie je v ohrození života. Zadržané sú predbežne 3 osoby, ktoré skončili v rukách bezpečnostných zložiek. Dav oslavujúcich fanúšikov si incident spočiatku vôbec nevšímal, neskôr však nastala panika a polícia musela situáciu upokojovať. Basketbalisti Raptors, starosta Toronta John Tory či kanadský premiér Justin Trudeau zostali počas krátkeho prerušenia akcie priamo na tribúne.

 


Polícia v súvislosti s vyšetrovaním zločinu stále hľadá svedkov, aby na základe ich výpovedí vedela vierohodne vyhodnotiť, čo presne sa v uliciach Toronta udialo. Vyšetrovatelia odmietli komentovať možný motív streľby, nepotvrdili teda možnosť cielenej streľby či teroristického útoku. Premiér Trudeau neskôr poďakoval polícii za promptný zásah. "Verím tomu, že zranení sa čím skor zotavia, a veľmi pekne by som chcel poďakovať policajným zložkám v Toronte za rýchly záťah. Nedovolili sme, aby tento akt násilia narušil dnešnú oslavu," napísal na twitteri.

 


Fanúšikovia v dave opísali situáciu za chaotickú. "Počuli sme streľbu, ale nevideli sme, kto bol jej autorom. Všetko sa zbehlo tak rýchlo a potom nastala panika," povedal jeden z nich. Mnoho ľudí zvolilo rýchly ústup do bezpečnejších miest a na uliciach po nich ostali kusy obuvi, oblečenia či tašky. NIe je známe, koľko osôb sa v tom čase pohybovalo v uliciach mesta, no podľa odhadov sa na slávnosť chystalo približne 1,5 milióna priaznivcov.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#torontoshooting #raptorsparade #toronto #canada

Príspevok, ktorý zdieľa Haddie Majnoon (@haddieadventures),


S predmestiami má Toronto viac ako 5 miliónov obyvateľov a v regióne žije takmer 10 miliónov osôb. Mesto je označované za jedno z najbezpečnejších miest v celej Severnej Amerike. Miestny basketbalový tím Raptors sa stal prvým neamerickým družstvom, ktorý ovládol basketbalovú NBA. Hráčov klubu Golden State Warriors vo finále zdolali 4:2 na zápasy.

 

imgtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies