Opitý český kamionista, ktorý nafúkal 2,27 promile, dostal podmienku! Tri roky si nesadne za volant

NETKY.SK • 21 December 2017, 10:09 • 2 min
Opitý český kamionista, ktorý nafúkal 2,27 promile, dostal podmienku! Tri roky si nesadne za volant

RUŽOMBEROK - Opitého českého kamionistu, ktorý sa v pondelok (18.12.) uzamkol pred policajtmi v kabíne motorového vozidla Daf s návesom, uznal v stredu (20.12.) Okresný súd v Ružomberku v skrátenom konaní za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

slovakia

left justify in out

Podľa hovorkyne Krajského súdu v Žiline Lenky Belavej sudca pre prípravné konanie vydal rozkaz, ktorým Martinovi K. uložil trest odňatia slobody vo výmere dvoch rokov, s podmienečným odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu tri roky. "Ďalej mu uložil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dobu troch rokov a trest vyhostenia na dobu dvoch rokov," uviedla pre TASR.

 

Opitého kamionistu zastavili policajti na ceste 1/18 v mestskej časti Ružomberka, Černovej po tom, ako si všimli jeho nekoordinovanú jazdu zo strany na stranu. Muž však na opakované výzvy, aby z vozidla vystúpil, nereagoval, preto musela polícia použiť donucovacie prostriedky, rozbili obrannou tyčou okno na spolujazdcových dverách a do kabíny nastriekali slzotvorný plyn. Počas kontroly sa Martin K. podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,27 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies