Dni Petržalky sa pretvorili na trojdňový festival. Čo všetko uvidíte?

NETKY.SK • 21 Jún 2024, 14:18 • 2 min
Dni Petržalky sa pretvorili na trojdňový festival. Čo všetko uvidíte?

BRATISLAVA - Najobľúbenejší festival všetkých Petržalčanov sa uskutoční od 21. do 23. júna na Dostihovej dráhe v Petržalke. Už 27. ročník podujatia sľubuje v porovnaní s vlaňajším ďalšie novinky a vylepšenia.

slovakia

left justify in out

Tradičným podujatím najľudnatejšieho slovenského sídliska je júnový festival Dni Petržalky, ktorý v areáli petržalského Závodiska organizuje Mestská časť Bratislava-Petržalka v spolupráci s jej organizáciami a tentokrát aj s komerčnými partnermi. Generálneho partnerstva sa zhostila spoločnosť Veolia Slovensko, ktorú doplnili hlavní partneri ako Slovnaft či ČSOB.

Najväčším ťahákom budú opäť hudobné hviezdy slovenskej hudobnej scény, medzi nimi kapely Smola a hrušky, Desmod, Tublatanka či Kollárovci. S disco hitmi 90. rokov to na pódiu roztočí duo Maduar a česká dvojica Verona. Piatkový večer vyvrcholí koncertom českého speváka a skladateľa Michala Davida, ktorý predstaví svoje najslávnejšie piesne.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na obľúbenú pop-rockovú speváčku Zuzanu Smatanovú a spevákov Adama Ďuricu či Lukáša Adamca. Mladšie ročníky poteší raperka Sima, talentovaný hudobník Alan Murin a bývalí superstaristi Dominika Mirgová a Jan Bendig.

„Všetkých priaznivcov dobrej hudby a jedla pozývam na Dni Petržalky 2024 nielen na koncerty, ale aj na spoznanie práce našich miestnych organizácií a združení, ochutnávku všakovakých špecialít a prežitie príjemného času so svojimi rodinami, priateľmi a susedmi,“ hovorí starosta Petržalky Ján Hrčka, ktorý zároveň verí, že si tentokrát návštevníci počkajú na svoj obľúbený nápoj kratšie ako vlani.

„Posledný ročník, ktorý navštívilo asi 30-tisíc ľudí, ukázal naše slabé stránky. Tie sa budeme snažiť v tomto ročníku napraviť, počet stánkov navýšime a rovnako tak rozšírime ich ponuku, aby mali návštevníci možnosť väčšieho výberu a nemuseli čakať dlho v rade,“ dodáva s tým, že okrem čapovaného piva a nealko nápojov bude v ponuke aj čapované prosecco.

Sobota aj nedeľa dopoludnia budú venované primárne rodinám s deťmi, ktoré sa budú môcť naplno realizovať vo Fun zóne s bohatými aktivitami. Na trávnatej ploche dostihovej dráhy ich budú čakať stánky miestnych organizácií, športových klubov, občianskych združení či firiem, ktoré predstavia svoju činnosť, a zároveň budú mať pre návštevníkov pripravené rôzne náučné úlohy a ukážky.

Nebudú chýbať detské tvorivé dielne, jazda na elektrických autíčkach či hasiči. Na parkovisku pred areálom budú k dispozícii viac i menej adrenalínové kolotoče. Organizátori nezabudli ani na seniorov, ktorí môžu načerpať inšpiráciu na to, ako sa starať o svoj zrak, fyzickú zdatnosť alebo si rozšíriť vzdelanie. Všetko v takzvanej Senior zóne.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: festival.petrzalka.sk, Foto: festival.petrzalka.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies