Okresný súd v Čadci potvrdil pôvodný trest pre Jána Slotu

NETKY.SK • 26 November 2013, 11:16 • 2 min
Okresný súd v Čadci potvrdil pôvodný trest pre Jána Slotu

ČADCA – Okresný súd (OS) v Čadci dnes na hlavnom pojednávaní uznal bývalého predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

slovakia

left justify in out

Potvrdil pôvodný trest, v ktorom mu trestným rozkazom vymeral peňažný trest 5000 eur, v prípade nezaplatenia náhradný trest 3 mesiace a zákaz šoférovania na 16 mesiacov. Rozsudok nie je právoplatný.

Podľa samosudcu okresného súdu nedošlo na hlavnom pojednávaní, ktoré sa konalo v neprítomnosti obžalovaného, k zmene skutkového stavu a dôkazovej situácie. Preto nebol dôvod pre iné rozhodnutie súdu. Okresná prokurátorka žiadala pre obžalovaného Jána Slotu peňažný trest 5000 eur, náhradný trest 3 mesiace a zákaz šoférovania na 24 mesiacov. Prokuratúra aj obhajoba sa môžu proti rozsudku odvolať do 15 dní.

Bývalý predseda SNS a poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Slota dostal trest za to, že 9. mája tohto roku ignoroval v Čadci výzvy policajnej hliadky na zastavenie motorového vozidla a po zadržaní sa odmietol podrobiť testu na prítomnosť alkoholu v krvi.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies