Pohyb ľudí sa podľa telekomunikačných operátorov znížil o 30 percent

NETKY.SK • 18 Marec 2020, 15:18 • 2 min
Pohyb ľudí sa podľa telekomunikačných operátorov znížil o 30 percent

BRATISLAVA – Pohyb ľudí na Slovensku sa podľa telekomunikačných operátorov znížil celkovo zhruba o 30 percent.

slovakia

left justify in out

Po zasadnutí rokovania vlády a ústredného krízového štábu o tom v stredu informoval dosluhujúci predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD).

 

Pokles až u polovice SIM kariet

"Vidíme značný pokles pohybu ľudí, ktorí sa hýbu s mobilnými telefónmi," povedal Pellegrini. Niektorí operátori podľa neho hlásia pokles až u polovice SIM kariet. Takíto ľudia sa pohybujú len v okolí svojho bydliska, tvrdí Pellegrini.

 

Ak by sa tento trend zmenil a ľudia by sa začali viac presúvať, je podľa premiéra pripravené vyhlásenie celoplošného núdzového stavu s obmedzením pohybu osôb. Pripomenul, že o tom bude pravdepodobne rozhodovať až nová vláda Igora Matoviča (OĽaNO).

 

img

 

Pred Hranicami sa tvoria rozsiahle kolóny

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) poznamenala, že od štvrtka 19. marca od 6.00 h bude obnovený malý pohraničný styk na území do 30 kilometrov na slovensko-maďarských hraniciach. 

 

"Občania Slovenska, ktorí žijú alebo pracujú na území Maďarska do 30 kilometrov, sa budú môcť pohybovať bez toho, aby museli dodržiavať 14-dňovú karanténu," povedala Saková s tým, že to isté platí aj pre maďarských obyvateľov na Slovensku.

 

Ministerka poukázala na to, že sa rieši aj aktuálna dopravná situácia v krajine, pretože pred hraničnými priechodmi sa tvoria rozsiahle kolóny. Poznamenala, že rokuje s maďarským ministrom vnútra, aby sa kontroly na hraniciach buď posilnili, alebo zmiernili.

 

img

 

"Policajný zbor dostal úlohu vytvoriť cez Slovensko tranzitný koridor juh – sever alebo západ – východ," povedala Saková.

 

Ústredný krízový štáb rozhodol, aby všetky rezorty pripravili všetky rekreačné zariadenia vo svojej kompetencii pre prípad, že by sa tam museli umiestňovať ľudia zo zahraničia z dôvodu karantény.

 

Saková zároveň poznamenala, že Národnej rade SR odporúčajú preložiť opakované voľby do orgánov samospráv v niektorých obciach zo 4. apríla na neskorší termín.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies