Odborníci navrhli prísnejšie obmedzenia. Smerujeme k humanitárnej kríze!

NETKY.SK • 16 November 2021, 19:08 • 2 min
Odborníci navrhli prísnejšie obmedzenia. Smerujeme k humanitárnej kríze!

BRATISLAVA - Konzílium odborníkov prišlo so sériou opatrení pre stále sa zhoršujúcu pandemickú situáciu na Slovensku, ktorá už výrazne ovplyvňuje nemocnice.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Odborníci navrhujú prácu v režime OTP, hromadné podujatia chcú obmedziť len pre zaočkovaných a do neesenciálnych obchodov a nákupných centier navrhujú umožniť vstup len očkovaným či po prekonaní ochorenia COVID-19. Návrhy konzília po utorkovom rokovaní vlády predstavil premiér Eduard Heger (OĽaNO).

 

img

 

Odborníci navrhujú športové súťaže v režime očkovaní a po prekonaní ochorenia a v OTP režime len pre profesionálnych športovcov. "Wellness centrá a akvaparky len v režime očkovaní a po prekonaní ochorenia a ubytovacie zariadenia, okrem čiernych okresov, iba v režime očkovaní a po prekonaní ochorenia. V čiernych okresoch neumožníme ani očkovaným a ani po prekonaní," povedal predseda vlády s tým, že so všetkými návrhmi súhlasí. Zapracovať sa majú do COVID automatu. Vo štvrtok má opatrenia schváliť vláda.

 

Prečítajte si tiež: VšZP prezradila, koľko ju stojí očkovanie a koľko liečba pacientov s COVID-19

 

Situácia v slovenských nemocniciach je podľa Hegera pre pandémiu kritická. "Do tejto situácie sme sa dostali najmä preto, lebo sa nedodržiavajú opatrenia v COVID automate." Krajina sa, ako tvrdí, dostala do takého vážneho stavu, že najbližšie 3 týždne je potrebné výrazné sprísnenie, aby sa upokojila a stabilizovala situácia v nemocniciach. "Ak toto pritvrdenie nebude postačujúce a budeme vidieť, že ľudia opatrenia nedodržiavajú a nápor na nemocnice sa bude zvyšovať, budeme musieť ešte pritvrdiť," skonštatoval Heger.

 

img

 

Vláda si podľa neho uvedomuje, že sú podnikatelia v gastronómii, cestovnom ruchu či vo sfére fitnes zasiahnutí najmä v čiernych okresoch. Ministerstvo dopravy má podľa premiéra schému, z ktorej môžu podnikatelia čerpať. "Pracujeme na tom, aby do tejto skupiny spadalo aj fitnes. V čiernom okrese sú totiž zatvorené," podotkol. Deklaruje, že ak sa situácia zlepší skôr, vláda nebude otáľať, rovnako však bude postupovať pri jej zhoršení. "Konzílium a ministerstvo zdravotníctva bude monitorovať situáciu na dennej báze," podotkol Heger.

 

K témeĽudia ignorujú protipandemické opatrenia. Premiér presadzuje ráznejšie kroky vlády!

 

Členka konzília odborníkov Alena Košťálová upozornila, že Slovensko smeruje pre aktuálnu situáciu okolo nového koronavírusu k humanitárnej kríze. Epidemiologická situácia je podľa nej mimoriadne vážna a ak sa "nezabrzdí", môže dôjsť k tomu, že pacientov s ochorením COVID-19 nebudú môcť do nemocníc prijať. Odborníci vyzývajú ľudí, aby sa proti ochoreniu dali zaočkovať.

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies