Od roku 2023 sa zavedú nové celoslovenské evidenčné čísla

NETKY.SK • 8 Február 2022, 11:03 • 2 min
Od roku 2023 sa zavedú nové celoslovenské evidenčné čísla

BRATISLAVA – Skratky okresov zmiznú z evidenčných čísel vozidiel (EČV) až od 1. januára 2023. Vyplýva to z návrhu vyhlášky Ministerstva vnútra (MV) SR, ktorá je v skrátenom medzirezortnom pripomienkovom konaní. Rezort ňou reaguje na posun termínu vydávania nových EČV schválený ešte v októbri 2021 v parlamente.

slovakia

left justify in out

Predmetná novela zákona o cestnej premávke mala pôvodne nadobudnúť účinnosť 1. marca 2022, v auguste preto rezort vnútra upravil vyhlášku. V októbri však Národná rada SR upravila účinnosť novely na 1. januára 2023. Cieľom návrhu vyhlášky je preto posunúť termín, keď sa z vyhlášky vypustí časť, ktorá ustanovuje označenia (skratky) jednotlivých okresov na účely určovania a prideľovania evidenčných čísel vozidiel. Skrátené medzirezortné pripomienkové konanie zdôvodnil rezort naliehavosťou úprav.

 

img

 

„Riadne medzirezortné pripomienkové konanie neumožňuje zabezpečiť posunutie dátumu účinnosti, pričom v prípade jeho neposunutia by vyhláška v rozpore s účinným znením zákona neustanovovala označenie okresov uvádzaných na tabuľkách s evidenčným číslom,“ uviedlo ministerstvo. Tabuľka s evidenčným číslom vozidla (EČV) bude podľa predmetnej novely zákona o cestnej premávke prenosná z pôvodného na nového majiteľa motorového vozidla bez ohľadu na to, či má v danom okrese trvalý pobyt. Zavedú sa celoslovenské evidenčné čísla, na ktorých už nebude skratka okresu.

 

Možno vás zaujme: Koniec Facebooku alebo Instagramu pre európskych používateľov?twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies