Prezidentka zdôraznila, že Slovensko potrebuje stabilitu

NETKY.SK • 29 December 2021, 07:45 • 2 min
Prezidentka zdôraznila, že Slovensko potrebuje stabilitu

BRATISLAVA – Slovensko potrebuje stabilitu, to je kľúčové, myslí si prezidentka SR Zuzana Čaputová. V novom roku treba podľa nej ukončiť nekonečné politické súboje a viac počúvať odborníkov. Apeluje tiež na vyriešenie otázky, ako udržať zdravotníkov na Slovensku. Uviedla to v koncoročnej bilancii pre TASR.

slovakia

left justify in out

„Nemôžeme si dovoliť sledovať nekonečné politické súboje, ktoré nemajú víťaza, iba porazených, a potrebujeme viac počúvať a rešpektovať odborníkov,“ zdôraznila. Požiadavky zdravotníkov na zvýšenie platov a vyšší objem financií v zdravotníctve považuje prezidentka za oprávnené. „Od ich motivácie slúžiť v našom zdravotníctve závisia naše zdravie a naše životy. Už dnes ich máme málo a pokiaľ im nevytvoríme adekvátne podmienky, vrátane tých mzdových, bude ich ešte menej,“ dodala.

 

img

 

Prezidentka si myslí, že lepšie podmienky zdravotníkom ponúkajú všetky okolité krajiny. Slovenská spoločnosť podľa prezidentky zápasí o to, aké hodnoty budú vo verejnom priestore prevládať. „Či to bude sebectvo a bezohľadnosť, agresívny slovník a správanie, nízka politická kultúra a klamstvo ako pracovná metóda alebo sa pokúsime vybudovať slušnú spoločnosť, v ktorej budú platiť pravidlá a rešpekt k odbornosti,“ vyhlásila.

 

Možno vás zaujme: Míľniky v prvej žiadosti o platbu z plánu obnovy sa dajú stihnúť, uviedol premiértwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies