Ocenenia za sociálne inovácie SozialMarie získali aj slovenské projekty

NETKY.SK • 2 Máj 2022, 08:34 • 2 min
Ocenenia za sociálne inovácie SozialMarie získali aj slovenské projekty

VIEDEŇ – Slovenský projekt Red Flags občianskeho združenia Slovensko.Digital sa stal v nedeľu víťazom 18. ročníka udeľovania stredoeurópskych cien SozialMarie 2022 pre inovatívne projekty v sociálnej oblasti. Ďalšie dve hlavné ceny získali rakúske vzdelávacie projekty, uviedla pre TASR koordinátorka SozialMarie pre SR Barbora Maťašová.

slovakia

left justify in out

Projekt Red Flags sa zameriava na zlepšenie efektivity IT projektov v štátnom sektore. Funguje na princípe tzv. strážneho psa a snaží sa riešiť častý problém v regióne strednej Európy – neefektívne míňanie peňazí daňových poplatníkov, a to z dôvodu korupcie, nepochopenia legislatívneho rámca či nedostatku expertízy. Dve z troch hlavných cien poputujú do rúk projektov pracujúcich vo sfére vzdelávania v Rakúsku – projektu Hobby Lobby a uugot.it.

 

 

Ďalšie dva slovenské projekty získali výhru 2 000 eur. Ide o projekt Gamifactory vedený inovačnou platformou Impact Games, ktorá dostáva hry a ich metodiku do učebných osnov, aby tak mladých ľudí pútavým spôsobom učili zručnostiam ako tímová práca, etické rozhodovanie či flexibilita. Druhým oceneným je projekt Inkluzívne kino z dielne Kina Úsmev v Košiciach. Je to jediné kino na Slovensku, ktoré má širokú ponuku filmových projekcií vrátane pravidelných premietaní pre nepočujúcich a nevidiacich.

 

 

Inkluzívne kino a nevíťazný slovenský projekt rescueROOM navyše získajú ročnú podporu v podobe mentoringu od inšpiratívnych osobností zo Slovenska a Maďarska. Slávnostné odovzdávanie cien SozialMarie sa uskutočnilo ako každý rok 1. mája. SozialMarie je najstaršie ocenenie pre sociálne inovácie v Európe, ktoré je každoročne udeľované 15 výnimočným projektom. Okrem finančného ohodnotenia projektov celkovou sumou 54 000 eur SozialMarie primárne ponúka verejnú platformu pre sociálno-inovatívne projekty v strednej Európe. Cenu SozialMarie každoročne udeľuje rakúska nadácia Unruhe Privatstiftung.

 

Možno vás zaujme: Záujem Slovákov o hybridné autá rastie, postarala sa o to čipová krízatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies