Záujem Slovákov o hybridné autá rastie, postarala sa o to čipová kríza

NETKY.SK • 2 Máj 2022, 06:00 • 2 min
Záujem Slovákov o hybridné autá rastie, postarala sa o to čipová kríza

BRATISLAVA – Aj napriek tomu, že sa záujem ľudí o ekologické autá v posledných rokoch neustále zvyšoval, k výraznej zmene na trhu dochádza až teraz.

slovakia

left justify in out

V dôsledku čipovej krízy, ktorá spôsobila extrémne predĺženie dodávok vozidiel so spaľovacím motorom, si podnikatelia na Slovensku začali prenajímať hybridné vozidlá. Uviedol to Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia.

 

„Zo všetkých áut, ktoré sme vlani dodali našim klientom, bolo 10 % hybridných. To sa doteraz nikdy nestalo, aby hybridy v našej ponuke zastúpili takýto významný podiel,“ spresnil Duška.

 

img

 

Pod tento pozitívny výsledok sa podľa neho podpísala predovšetkým lepšia dostupnosť hybridných vozidiel, o ktorú sa postaral samotný Brusel, ktorý už niekoľko rokov sprísňuje automobilkám emisné limity. V praxi to znamená, že čím viac ekologickejších vozidiel automobilky vyprodukujú, tým viac vozidiel so spaľovacím motorom môžu vyrobiť.  

 

img

 

„V súčasnej situácii je väčšia šanca, že modely, ktoré sú ekologickejšie, budú dodané podstatne skôr ako ich štandardné verzie,“ objasnil Duška s tým, že trend záujmu Slovákov o hybridné vozidlá bude pokračovať aj v tomto roku. Spoločnosť Arval Slovakia, člen finančnej skupiny BNP Paribas, bola založená v roku 2004. Špecializuje sa na operatívny lízing automobilov s plným servisom pre malé, stredné podniky a veľké spoločnosti.

 

Možno vás zaujme: Práca má veľa podôb, vždy by mala byť náležite ocenená, uviedla prezidentkatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies