Ocenenia sú pre Čaputovú vyjadrením dôvery a zároveň záväzkom do budúcnosti

NETKY.SK • 22 December 2019, 11:49 • 2 min
Ocenenia sú pre Čaputovú vyjadrením dôvery a zároveň záväzkom do budúcnosti

BRATISLAVA - Ocenenia, ktoré prezidentka Zuzana Čaputová získala, vníma ako vyjadrenie dôvery ku štýlu politiky, ktorý sa snaží uplatňovať.

slovakia

left justify in out

Zároveň ich považuje za záväzok do budúcnosti. Uviedla to v rozhovore pre agentúru SITA. Čaputová získala viacero ocenení, pričom je v úrade len niečo viac ako pol roka. Napríklad európsky portál Politico ju zaradil medzi 28 najvplyvnejších osobností Európy. Podľa časopisu Forbes patrí medzi sto najvplyvnejších žien. Slovenský Forbes zase prezidentku označil za osobnosť roka, čo sa doteraz pri žiadnej inej hlave štátu nestalo.

„Vnímam to ako vyjadrenie dôvery k štýlu politiky, ktorý sa snažím uplatňovať a zároveň ako záväzok do budúcnosti,“ uviedla pre SITA. Dodala, že je podľa nej dôležité, aby ľudia mohli vnímať politiku ako verejnú službu, ktorá sa dá robiť odborne a korektne. „Potešilo ma, že napríklad aj tento rozmer si niektorí všimli,“ dodala.

Prezidentka spomína, že viaceré z ocenení, ktoré získala sa týkali aj činnosti, ktoré robila pred nástupom do funkcie. „Tiež spôsobu vedenia kampane a samozrejme postojov pri výkone mandátu," priblížila. Ešte predtým, ako sa Čaputová stala prezidentkou, ocenilo ju Euronews ako Európsku osobnosť roka. Získala tiež Goldmanovu cena, ktorá sa zvykne označovať aj ako Nobelová cena za ochranu životného prostredia.

Zuzana Čaputová sa stala prezidentkou Slovenskej republiky 15. júna 2019. Vo svojom prvom polroku urobila viacero dôležitých rozhodnutí. Napríklad vymenovala šiestich sudcov Ústavného súdu SR, podala sťažnosť na základe ktorej ústavný súd pozastavil platnosť novely zákona, ktorou sa zakazovalo zverejňovanie prieskumov 50 dní pred voľbami a vyzvala na odchod Martina Glváča a Moniku Janskovskú.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies