O týždeň príde do kín filmová Barbie, prvé ohlasy ju zatiaľ ospevujú

NETKY.SK • 13 Júl 2023, 16:30 • 2 min
O týždeň príde do kín filmová Barbie, prvé ohlasy ju zatiaľ ospevujú

BRATISLAVA - Aká bude filmová Barbie? Čo od nej môžeme čakať? Budeme opúšťať kino s nadšením, alebo očakávania sklame? Diskutovaná komédia príde do kín už budúci týždeň a podobné otázky zrejme víria v hlavách mnohým filmovým nadšenkyniam i nadšencom. Čo-to môžu napovedať ohlasy zo zámoria, kde sa snímka medzičasom dočkala slávnostnej i novinárskej premiéry. Čo hovoria prví diváci a diváčky?

slovakia

left justify in out

Ako vtipný, bombastický a veľmi múdry film označil Barbie kritik Joseph Deckelmeier z portálu ScreenRant. Vyzdvihol réžiu Grety Gerwig a komediálne výkony ústrednej dvojice – Margot Robbie a Ryana Goslinga, ale aj herca Simu Liu, ktorý stvárňuje jedného z Kenov.  Jeho kolegyňa Jamie Jirak z portálu ComicBook dokonca hovorí, že si Ryan Gosling zaslúži za svoj výkon Oscara.

 

Kostýmy a celkovú výtvarnosť filmu oceňuje kritička Perri Nemiroff z portálu Collider. "Tvorkyne a tvorcovia sa s vizuálom filmu naozaj pohrali a vo svete Barbie zostali čo najvernejší vlastnostiam, aké má v podobe, na ktorú si mnoho z nás z detstva pamätá. Otvorené luxusné domčeky, štýlové kostýmy a všadeprítomná ružová – na zážitok z obrazovej zložky tejto komédie len tak nezabudneme!" 

Katcy Stephan z rešpektovaného portálu Variety nešla po voľbu základného prívlastku ďaleko a film označila za dokonalý. Režisérka Greta Gerwig podľa jej slov ponúkla publiku vyváženú výpoveď o tom, čo znamená byť ženou, a to v rozmarnom, nádhernom a nesmierne vtipnom filmovom kúsku. Dodáva tiež, že Margot Robbie aj Ryan Gosling sa pre úlohy Barbie a Kena narodili.

 

Nielen osobnostiam z radov filmových kritikov sa film páčil. Jednou z hostiek slávnostnej premiéry v Los Angeles bola napríklad aj speváčka Nicki Minaj. Podobne ako mnohí ďalší, ani ona svojom twitterovskom účte netajila nadšenie z herecký výkonov celého obsadenia, film označila za vizuálne ohromujúci a jeho humor za funkčný. Na záver dodala, že miluje herca Willa Ferrella, ktorý si vo filme zahral riaditeľa spoločnosti Mattell.

Filmová Barbie sa chystá vziať slovenské kiná útokom. Do širokého nasadenia sa dostane vo štvrtok 20. júla, v exkluzívnych predpremiérach ju niekoľko kín ponúkne ešte o deň skôr. Na ich plátna snímku prinesie distribučná spoločnosť Continental film. Pozrite si zatiaľ trailer k filmu Barbie nižšie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Continental Film / Marek Nemček Foto: Continental Film
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies