Nový minister zdravotníctva verí, že boj s koronavírusom vyhráme

NETKY.SK • 22 Marec 2020, 10:31 • 2 min
Nový minister zdravotníctva verí, že boj s koronavírusom vyhráme

BRATISLAVA - Nový minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) verí, že boj s neviditeľným nepriateľom všetci vyhráme. Uviedol to v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom na jeho prvej tlačovej konferencii v pozícii ministra. Zároveň informoval, že Slovensko má k dispozícii 3-tisíc testov na nový koronavírus.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

V sobotu sa pritom otestovalo 450 vzoriek. Ďalšie testy sú podľa neho objednané, nevie však, v akom množstve a či ich bude dostatok. Rýchlotesty podľa Krajčího nedokážu pomôcť, vykazovali by totiž veľmi veľa falošných výsledkov. Pripomenul, že na Slovensku je 178 pozitívnych prípadov na ochorenie Covid-19, čo je zatiaľ najväčší nárast za deň. Viac ako polovica z nových prípadov má byť z Bratislavy a jej okolia.

Toto obdobie podľa nového šéfa rezortu zdravotníctva preverí súdržnosť a charakter občanov. Ako uviedol, do politiky prišiel s presvedčením, že bude slúžiť ľuďom. "Moja cesta ma doviedla až do situácie, kedy musím prevziať zodpovednosť v pozícii ministra zdravotníctva, a to vo veľmi ťažkej situácii," konštatoval.

 

img

 

Dodal, že potrebujeme všetci stáť za sebou a pomáhať si. Ak sa podľa neho dobre pripravíme, následky, ktoré táto choroba prináša, môžeme obmedziť na minimum.

Na pôde ministerstva chce Krajčí zachovať kontinuitu a má záujem pracovať so všetkými, ktorí budú mať elán a nadšenie. Okrem iného je podľa neho nevyhnutné začať stavať nemocnicu na Rázsochách. Zamerať sa chce aj na pomoc Rómom.

Tých, ktorí budú na Slovensko repatriovaní, požiadal o dodržiavanie karantény. Poďakoval tiež všetkým zdravotníkom a požiadal, aby sa všetci občania dostatočne chránili.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies