Chorvátsky hasič zachránil z horiaceho apartmánu Slovákov a Čechov

NETKY.SK • 14 Júl 2023, 15:45 • 3 min
Chorvátsky hasič zachránil z horiaceho apartmánu Slovákov a Čechov

ŠIBENIK - Chorvátsky hasič zachránil vo štvrtok z horiaceho a partmánu v dedine Grebaštica ležiacej neďaleko mesta Šibenik dve ženy a dve deti zo Slovenska a Česka.

slovakia

left justify in out

Rozsiahly požiar tam vypukol vo štvrtok krátko predpoludním a v dôsledku silného vetra sa mimoriadne rýchlo šíril. Dve ženy a dve deti sa nachádzali v dome, ktorého strecha horela, spresňuje server. "Deti plakali, ženy boli v šoku. Volal nás majiteľ apartmánu, ktorý nebol doma, a prosil nás, aby sme tam išli, pretože sa očividne neodvážili vyjsť z domu," uviedol hasič Mario Jozič pre server 24.sata.

 

"Ak ste videli fotografie zhorených automobilov v Grebaštici - to sú ich autá," dodal. Ako ďalej povedal, spolu s troma kolegami sa mu podarilo dostať turistov z horiaceho apartmánu, bezprostredne po záchrannej akcii sa však museli vrátiť k haseniu. "Je to ťažké — zachrániš ľudí a okamžite sa musíš vrhnúť na hasenie, lebo horí úplne všade," poznamenal Jozič s tým, že v Grebaštici boli za uplynulých desať až 15 rokov najmenej tri rozsiahle požiare.

 

Za záchranu českých občanov pred požiarom sa chorvátskym hasičom poďakoval český minister vnútra Vít Rakušan, ktorý im zároveň ponúkol pomoc. "S veľkým lesným požiarom máme z minulého roka vlastné skúsenosti, aj nám sa vtedy dostalo pomoci zo zahraničia," uviedol na Twitteri Rakušan. Chorvátsky minister vnútra Davor Božinovič sa za ponúknutú pomoc poďakoval a Rakušana uistil, že situáciu zatiaľ zvládajú sami. Požiar, ktorý vo štvrtok viedol aj k uzatvoreniu jadranskej magistrály v okolí Šibenika, je už pod kontrolou, stále však hrozí nebezpečenstvo, že sa v dôsledku požiaru rozšíri, informuje server 24sata.hr. Na jeho hasení sa podieľalo 160 hasičov, ktorí boli v pohotovosti celú noc na piatok. Oheň zasiahol plochu s rozlohou 600 hektárov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
TASR/KB Netky, Foto: TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies