Nobelovu cenu získali vedci za výskum v oblasti kmeňových buniek

NETKY.SK • 8 Október 2012, 13:00 • 2 min
Nobelovu cenu získali vedci za výskum v oblasti kmeňových buniek

Nobelovu cenu získali vedci za výskum v oblasti kmeňových buniek - Zaujímavosti Tohtoročnú Nobelovu cenu za fyziológiu a medicínu získal dnes japonský vedec Šinja Jamanaka a jeho britský kolega John Gurdon za preprogramovanie buniek dospelého jedinca na b

slovakia

left justify in out

img

Tohtoročnú Nobelovu cenu za fyziológiu a medicínu získal dnes japonský vedec Šinja Jamanaka a jeho britský kolega John Gurdon za preprogramovanie buniek dospelého jedinca na bunky, ktoré majú vlastnosti embryonálnych kmeňových buniek. Informovala o tom agentúra DPA.

Nobelova cena za fyziológiu a medicínu je tento rok dotovaná sumou 930.000 eur, čo je o 20 percent menej, než počas uplynulých rokov.

Minuloročné ocenenie v tejto kategórii získal kanadský imunológ Ralph M. Steinman, Jules A. Hoffman z Luxemburska a Američan Bruce A. Beuttler za objavenie dôležitých mechanizmov v súvislosti s aktivovaním obranných systémov ľudského tela.

V utorok a v stredu oznámi komisia laureátov Nobelovej ceny za fyziku a chémiu. 

Vo štvrtok oznámia držiteľa ceny za literatúru. 

Slávnostné udeľovanie ocenení sa bude tradične konať 10. decembra, na výročie úmrtia Alfreda Nobela.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies