Nikto v Smere-SD nebude v prípade škandálu privilegovanou osobou

NETKY.SK • 24 Júl 2012, 06:37 • 2 min
 Nikto v Smere-SD nebude v prípade škandálu privilegovanou osobou

Nikto v Smere-SD nebude v prípade škandálu privilegovanou osobou - Politika Na dnešnom zasadnutí rozšíreného Predsedníctva Smeru-SD vystúpil premiér a predseda strany Robert Fico s prejavom zameraným na dodržiavanie pravidiel transparentnosti. Akoby sa ča

slovakia

left justify in out

img

Na dnešnom zasadnutí rozšíreného Predsedníctva Smeru-SD vystúpil premiér a predseda strany Robert Fico s prejavom zameraným na dodržiavanie pravidiel transparentnosti. "Akoby sa čakalo na chybu Smeru-SD v tejto veci. Nikto v Smere - SD vrátane mňa nebude v prípade škandálu privilegovanou osobou," zdôraznil dnes po rokovaní predsedníctva Robert Fico.
      Dodal, že informácie zverejnené v súvislosti s kauzou Gorila mali veľký vplyv na verejnú mienku a majú veľký vplyv na správanie politikov. "Z Gorily sme všetci poučení všetci," dodal. Vláda podľa neho poskytuje súčinnosť tímu, ktorý na vyšetrovanie kauzy Gorila zostavil bývalý minister vnútra Daniel Lipšic. Výsledky tohto vyšetrovania budú potom smerodajné pre ďalší postup vlády.
      Na dnešnom rokovaní predsedníctva boli prítomní aj poslanci Smeru-SD a členovia vlády. "Dôvodom na takéto veľké stretnutie je to, že zajtra začína mimoriadne závažná schôdza NRSR," pripomenul premiér, že vláda predložila do parlamentu zákony nevyhnutné pre ozdravovanie verejných financií. "Poslanecký klub Smeru-SD je pripravený v NRSR podporiť návrhy, ktoré vznikli na úrovni vlády," podčiarkol Robert Fico.
      V pondelok 30. júla pripravuje Smer-SD okrúhly stôl za účasti ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka s predstaviteľmi opozičných strán na európske témy. "Musíme hovoriť o vážnosti situácie v eurozóne a Európskej únii (EÚ). Chceme predložiť opozícii našu stratégiu. Chceme silnejšiu Európu, chceme byť súčasťou rozhovorov o hlbšej integrácii v rámci EÚ a eurozóny, sme pripravení konsolidovať verejné financie. Len toto nám zabezpečuje, že Slovensko v prípade akýchkoľvek rozkladných procesov v EÚ bude súčasťou jadra. Bojujeme o jadro, bojujeme o prežitie v rámci EÚ," vyhlásil Robert Fico.
      Predsedníctvo prerokovalo aj viacero personálnych otázok. "Smer rešpektuje, že opozícia má mať pozíciu predsedu Najvyššieho kontrolného úradu," vyhlásil líder sociálnych demokratov. "Pokiaľ ide o Ústav pamäti národa (ÚPN), je dosť možné, že dôjde k opakovanej voľbe (členov Správnej rady ÚPN, pozn. TASR). Ak boli nejaké výhrady k niektorým kandidátom, Smer-SD je pripravený urobiť prípadné korekcie, ale definitívne rozhodnutie je v rukách poslaneckého klubu," povedal predseda Smeru-SD. Zároveň ale zdôraznil, že neexistuje nijaká dohoda s opozíciou ohľadom obsadenia postov v ÚPN.
      Čo sa týka pozície generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne, premiér upozornil na rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR, ktorý zrušil rozhodnutie vlády Ivety Radičovej o odvolaní bývalého šéfa poisťovne Dušana Muňka a vrátil vec na opätovné prerokovanie vláde. Tá bude pri svojom rozhodovaní viazaná týmto rozhodnutím ÚS. Premiér preto očakáva, že minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter príde na rokovanie vlády s konkrétnym návrhom. "Ja sa domnievam, že Dušan Muňko vykonával svoju funkciu veľmi dobre. Ale je to rozhodnutie vlády," odpovedal Fico na otázku, ako hodnotí prácu Dušana Muňka pri riadení Sociálnej poisťovne.
      "Pokiaľ ide o pozemkovú radu Slovenského pozemkového fondu, bolo prijaté odporúčanie, aby nominácia poslancov NRSR bola stiahnutá, aby nevznikali otázky konfliktu záujmov," dodal predseda Smeru-SD.
      Zasadnutie Predsedníctva strany Smeru-SD bolo dnes rozšírené o poslancov NR SR a členov vlády. Okrem aktuálnych politických tém prerokovalo návrh na zvolanie Slávnostného snemu strany Smer-SD, rozpočet Smeru na druhý polrok 2012 a harmonogram podujatí pri príležitosti osláv SNP.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies