Niektorí žiaci sa vrátia do školských lavíc, začínajú sa letné školy

NETKY.SK • 10 August 2020, 12:03 • 2 min
Niektorí žiaci sa vrátia do školských lavíc, začínajú sa letné školy

BRATISLAVA – Niektorí žiaci sa počas nasledujúcich troch týždňov (10. až 28. augusta) vrátia opäť do škôl. Dôvodom sú letné školy.

slovakia

left justify in out

Tie im majú pomôcť vyrovnať rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré vznikli alebo sa prehĺbili v dôsledku koronakrízy.

 

Nevyužité peniaze pôjdu do regionálneho školstva

Rezort školstva vyčlenil na projekt letných škôl 500.000 eur, pričom podporil 244 projektov. "Podporené školy budú realizovať 581 cyklov v celkovej dĺžke trvania 19.225 hodín pre 8553 detí," informuje rezort školstva na svojom webe.

 

Pre tieto školy ministerstvo rozdelilo 375.800 eur. Nevyužité peniaze z tohto zámeru plánuje rezort nasmerovať do regionálneho školstva.

 

Najviac letných škôl bude v Prešovskom kraji v počte 43. Najmenší záujem o realizáciu letných škôl bol v Bratislavskom kraji, kde sa budú deti vzdelávať na 12 školách.

 

NOVÝ ROZPOČET MÔŽE PRINIESŤ NOVINKY V ŠKOLSTVE Okrem štandardných opatrení, akým je zvyšovanie miezd učiteľov, máme v...

Uverejnil používateľ Branislav Gröhling - Vzdelanie je budúcnosť krajiny Štvrtok 6. augusta 2020

 

Letné školy môžu žiaci navštevovať vždy od pondelka do piatka. Sú dobrovoľné pre školy, žiakov aj učiteľov. Vzdelávanie podľa ministerstva bude mať zážitkový, hravý a tvorivý charakter.

 

Letná škola nemá kopírovať klasickú výučbu, ale mala by prispieť k stimulácii výchovno-vzdelávacieho procesu. Zúčastniť sa ich môžu žiaci nultého až deviateho ročníka základných škôl.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies