Módny návrhár Fero Mikloško predstavil bombastickú kolekciu Drama, Netky boli pri tom!

NETKY.SK • 23 Február 2023, 12:00 • 2 min
Módny návrhár Fero Mikloško predstavil bombastickú kolekciu Drama, Netky boli pri tom!

BRATISLAVA - Fero Mikloško odpálil po dvoch rokoch módnu show a všetkým vyrazil dych! Módna prehliadka MIKLOSKO DRAMA sa niesla v duchu sugestívnej drámy, vášne, túžby aj veľkolepej oslavy života.

slovakia

left justify in out

Fero potvrdil svoju stabilnú pozíciu na slovenskej módnej scéne a vyslúžil si standing ovation od mnohých známych tvárí! Pozrite si exkluzívne rozhovory s Ferom Mikloškom, Zuzanou Vačkovou, Soňou Müllerovou či Karin Majtánovou.

 

 

Slovenský návrhár Fero Mikloško fascinuje svojou kreatívnou tvorbou už vyše 26 rokov. Jeho najnovšia kolekcia priniesla flitre, perie, kožušiny, ale aj moderné siluety, ktoré boli vyvážené dramatickými lookmi zosobňujúcimi nevyslovené túžby dizajnéra.

 

„Snažil som sa, aby v nadčasových modeloch bolo možno vnímať moje skutočné pocity a emócie, ktoré život za posledné dva roky priniesol. Chcel som, aby zákazníčky a ľudia, ktorí sledujú moju tvorbu, zažili výnimočnú prehliadku tak, ako ešte nikdy predtým. Ako komplexný zážitok a zmysluplný celok. Zároveň som si dával záležať na kombinovateľnosti kúskov, aby ich dámy mohli využiť na denné i večerné nosenie pre rôzne príležitosti. Jedna vec je umelecký pohľad na kolekciu, druhý je ten praktický, snažil som sa ich prepojiť. Myslím si, že v tejto kolekcii si naozaj príde každý na svoje a nájde presne to, čo som tam skryl,“ priblížil Fero Mikloško svoju kolekciu DRAMA.

 

V Dvorane Ministerstva kultúry sa zišlo 300 hostí vrátane známych tvárí, influencerov

 

Na módnej show tlieskali Soňa Müllerová, Emma Drobná, Alena Heribanová, Silvia Lakatošová, Zuzana Kanisová, Lukáš Kimlička či Lucia Hurajová.

 

„Drámu máme všetci, prináša nám ju život. U mňa je to už 48 rokov. Moja dráma bola z čiernej a červenej, čierna je pre mňa ako biela. Naopak pred červenou som mal vždy rešpekt, a nie vždy som ju používal do takejto ucelenej kolekcie. Tak som aj sám prekvapený, ako to vypálilo. Som rád, že ma prišla na prehliadku podporiť aj moja mama, ktorú nepozývam vždy. Ale toto bol presne ten druh prehliadky, na ktorej nemohla chýbať,“ vyznal sa Fero Mikloško.

 

 Dizajnér pri realizácii kolekcie spolupracoval so zahraničným výrobcom látok, ktorý je povestný vysokou kvalitou a tradíciou, vyrába ich už desiatky rokov a dodáva aj popredným svetovým značkám. Španielsky dodávateľ zastrešil drvivú väčšinu materiálov. V kolekcii  sa objavil tiež čierny brokát, či rôzne moderné prevedenia čipiek, flitre a strapce. Pri výrobe lookov na prehliadku sa samozrejme použili aj látky typické pre večerné róby akými sú modal, cupro, či satén.

 

„Bolo to veľmi pekné, efektné, výrazné, dramatické. Farby, vzory, strihy, kostýmy, doplnky, také ako to malo byť, aby to bolo dramatické. Nakoniec taká je aj naša doba, ktorú žijeme. Takže to tak súzvučilo s tým, čo je okolo nás a možno aj v nás,“ neskrývala nadšenie moderátorka Soňa Müllerová.

 

Nechýbali dojemné momenty a silné emócie ani zimomriavky. Ponorenie sa do hlbokých temných motívov, ktoré vzápätí strieda symbolická oslava života.

 

„Pre mňa to bolo fantastické, som naozaj milo prekvapený. Spravil to úžasne. Neviem kedy to stíha, keďže pracuje aj pre Let´s Dance, je skrátka šikovný,“ skonštatoval dizajnér Jozef Grondžák. 

 

Publikum nadšene tlieskalo, mnohí sa neubránili slzám. Mikloško si splnil dávny sen, uzavrel jednu kapitolu, aby vykročil vpred ďalším kreatívnym víziám a pokračoval v autorskej tvorbe s nezameniteľným jedinečným rukopisom.

 

„Určite by som si z kolekcie vybrala. Milujem čiernu aj červenú, čiernu trochu viac. Pokiaľ by som sa do toho zmestila, určite by som si priamo z týchto modelov vybrala. Jeho model zatiaľ nevlastním, ale už som predvádzala Františkove modely. Páči sa mi jeho prístup a jeho profesionalita, mám ho rada ako človeka aj ako tvorcu,“ prezradila moderátorka Karin Majtánová.

 

Nechýbali ani slzy

 

 

Sugesciu drámy umocnili honosné historické priestory Dvorany Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a klasické skvosty vážnej hudby. Mikloško nie náhodou zvolil „megahviezdy“ klasickej hudby. Beethoven považovaný za otca romantizmu, Verdi a Wagner sú kľúčovými postavami opernej tvorby 19. storočia. Dizajnér ponecháva voľný priestor fantázii divákov pre interpretáciu prezentácie modelov, no nemožno mu uprieť istú cielenú manipuláciu s emóciami. Či už chcel vzbudiť pocity túžby, vášne, napätia alebo nepokoja, gradáciou sprievodnej hudby sa mu  to dokonale podarilo. Dych vyrážajúci famózny záver dojal aj samotného dizajnéra, slzy bolo možné tušiť pod rúškom tajomna jeho charakteristických  tmavých okuliarov..
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michaela Mihokova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies