Vladimír Mečiar je opätovne stíhaný

NETKY.SK • 31 Január 2020, 07:20 • 2 min
Vladimír Mečiar je opätovne stíhaný

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave obnovil trestné stíhanie bývalého premiéra Vladimíra M. (ĽS - HZDS). Týka sa to zneužitia právomocí verejného činiteľa v kauze amnestií.

slovakia

left justify in out

Nesúhlas s uznesením 

V trestnej veci udelenia amnestií Vladimíra M. sa generálna prokuratúra po preskúmaní vyšetrovacieho spisu nestotožnila s uznesením vyšetrovateľa KR PZ v Bratislave z 24. júla 2019, ktorým zastavil trestné stíhanie. Generálna prokuratúra uložila 25. novembra 2019 pokynom Krajskej prokuratúre v Bratislave zabezpečiť vydanie uznesenia o začatí trestného stíhania. Uviedla to hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

 

img

 

Vyjadrenie

"Uvedený pokyn Generálnej prokuratúry SR bol splnený a dňa 12.12.2019 vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vydal uznesenie o začatí trestného stíhania za trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. V súčasnosti prebieha vyšetrovanie tohto trestného činu," vysvetlila Predajňová.

 

img

 

Únos prezidentovho syna
Pôvodné rozhodnutie polície o zastavení trestného stíhania z leta 2019 dozorová prokurátorka odsúhlasila. Podozrenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho v roku 1995. Na tento skutok udelil Vladimír M. svojho času amnestie, ktoré boli zrušené Ústavným súdom SR v roku 2017.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies