Netanjahu chce s Putinom rokovať o iránskej prítomnosti v Sýrii

NETKY.SK • 5 Február 2019, 19:18 • 2 min
Netanjahu chce s Putinom rokovať o iránskej prítomnosti v Sýrii

TEL AVIV - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v utorok vyhlásil, že sa ešte tento mesiac v Moskve stretne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom na rokovaní zameranom na prítomnosť iránskych síl v Sýrii.

slovakia

left justify in out

"Dňa 21. februára znova navštívim Rusko v nadväznosti na rokovania s prezidentom Putinom v Paríži, ktoré sa konali pred niekoľkými mesiacmi, a po rozhovoroch, ktoré po nich nasledovali," oznámil Netanjahu. "Je veľmi dôležité, aby sme pokračovali v snahe zabrániť Iránu v upevňovaní svojich pozícií v Sýrii," zdôraznil.

 

Moskva na jeho vyjadrenia bezprostredne nereagovala. Netanjahu dodal, že Izrael je "pripravený zabrániť Iránu vytvárať proti nám ďalší front na druhej strane Golanských výšin".

 

 

"Toto je hlavný bod, o ktorom budem rokovať s prezidentom Putinom," uviedol premiér. Na budúci týždeň sa Netanjahu zúčastní aj na konferencii o Blízkom východe vo Varšave, kde sa bude hovoriť o budúcnosti a bezpečnosti v tomto regióne. Konferenciu, ktorú organizujú Spojené štáty a Poľsko, Teherán označuje za "protiiránsku".

 

Netanjahu vystupuje ako jeden z najostrejších kritikov jadrovej dohody s Iránom. Obviňuje Teherán, že tajne pokračuje vo vývoji atómovej bomby.

 

Odkedy Spojené štáty oznámili, že stiahnu svojich vojakov zo Sýrie, židovský štát opakovane deklaroval, že nebude tolerovať pokusy Iránu o upevňovanie svojich vojenských pozícií v tejto krajine.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies