Nemecká ministerka práce chce obmedziť sociálne dávky pre prisťahovalcov

NETKY.SK • 29 December 2015, 22:09 • 2 min
Nemecká ministerka práce chce obmedziť sociálne dávky pre prisťahovalcov

BERLÍN - Nemecko by malo podľa slov ministerky práce Andrey Nahlesovej obmedziť sociálne dávky pre cudzincov z iných členských krajín Európskej únie. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne médiá.

slovakia

left justify in out

"Je tu jasná potreba na legislatívne opatrenia. Musíme ušetriť samosprávy od povinnosti neobmedzene pomáhať chudobným cudzincom z krajín EÚ," povedala Nahlesová pre denník Rheinische Post. Dodala, že migračná kríza nastolila viaceré nové úlohy, s ktorými sa teraz musia popasovať.

 

Nemecké spolkové krajiny plánujú v nadchádzajúcom roku 2016 vynaložiť približne 17 miliárd eur na to, aby sa vyrovnali s migračnou krízou, napísal dnes denník Die Welt.

 

Nemecké mestá, samosprávne obce a okresy musia vyplácať sociálne dávky, píše Reuters. Poberateľ sociálnych dávok v Nemecku, ktorý žije sám, dostáva približne 400 eur. V súlade s decembrovým rozhodnutím nemeckého súdu majú na sociálne dávky nárok aj prisťahovalci z krajín EÚ, ktorí v Nemecku žijú viac ako šesť mesiacov. Podľa Nahlesej je teraz potrebné počkať si na zdôvodnenie tohto rozhodnutia. Až potom bude možné začať pracovať na zákone, ktorý stanoví obmedzenia takýchto dávok.

 

Krajiny Európskej únie aktuálne môžu obmedziť sociálne dávky vyplácané ľuďom z iných členských krajín, ak v hostiteľskej krajine nepracovali najmenej jeden rok. Britský premiér David Cameron v rámci svojej snahy o reformu EÚ vo viacerých oblastiach navrhuje, aby migranti museli čakať štyri roky, kým sa budú môcť o niektoré sociálne dávky uchádzať. Nemecko nedávno naznačilo, že Britániu v snahách o reformy v únii podporí, dodal Reuters.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies