AKTUALIZOVANÉ: Prezidentka prijala demisiu Milana Krajniaka, dočasným vedením rezortu práce poverila ministra dopravy

NETKY.SK • 17 Marec 2021, 13:41 • 2 min
AKTUALIZOVANÉ: Prezidentka prijala demisiu Milana Krajniaka, dočasným vedením rezortu práce poverila ministra dopravy

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Prezidentskom paláci prijala demisiu Milana Krajniaka (Sme rodina) na funkciu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

slovakia

left justify in out

  • aktualizované 17. marca 14:39

Dočasným vedením rezortu poverila súčasného ministra dopravy a regionálneho rozvoja Andreja Doležala (Sme rodina). Krajniak ohlásil odchod z funkcie v pondelok (15. marca). 

 

img

 

Krajniakov nečakaný odchod

Svoje rozhodnutie odôvodnil ako krok k čo najskoršiemu ukončeniu koaličnej krízy. Podľa jeho slov by každá koaličná strana mala urobiť isté politické gesto a ukázať, že je ochotná sa niečoho aj vzdať. Do pozície ministra bol menovaný 21. marca 2020.

Hlava štátu sa vo svojom príhovore poďakovala Krajniakovi za prácu v pozícii ministra. Ocenila všetko, čo vo svojej funkcii vykonal v záujme udržania pracovných miest.

 

 

Váži si, že sa snažil viesť ministerstvo a jemu podriadené inštitúcie a organizácie tak, aby ekonomické straty spôsobené pandémiou boli čo najnižšie a aby boli ľudsky a občiansky zvládnuteľné.

 

Súvisiaci článok: Sulík bol na vláde poslednýkrát. Ministri za SaS podajú demisiu

 

Vyzdvihla tiež, že v spolupráci s rezortom financií, Konfederáciou odborových zväzov a zástupcami zamestnávateľovi našiel zhodu, akú podobu má mať nový systém na udržanie pracovných miest.

 

img

„Verím, že dohodnutý kurzarbeit, ktorý sme vytvorili podľa vzoru vyspelých krajín, sa stane trvalou súčasťou toho, ako budeme v budúcnosti postupovať v prípade, keby sa podobná kríza zopakovala. Bol by to dôkaz, že sa vieme aj z nešťastných a nečakaných udalostí poučiť,“ skonštatovala prezidentka.

 

Doplnila tiež, že hoci jej nie sú celkom zrejmé dôvody Krajniakovho kroku, jeho rozhodnutie rešpektuje. Na záver dodala, že hlavnou úlohou Doležala ako člena vlády povereného vedením rezortu práce bude dočasne zabezpečiť fungovanie ministerstva až do vymenovania nového ministra.

 

„Dočasne však v tomto prípade znamená s plným nasadením pre milióny občanov Slovenska, ktorí sú na stopercentnom fungovaní závislí,“ uzavrela Čaputová.

 

Prečítajte si tiež: Milan Krajniak nasleduje Mareka Krajčího. V stredu podá demisiu do rúk prezidentky

 

Podľa premiéra končí jeden z najlepších

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) rozhodnutie Milana Krajniaka rešpektuje a drží hnutiu Sme rodina prsty, aby našli kandidáta, ktorý sa bude približovať jeho kvalitám.

 

Dodal, že bývalý šéf rezortu práce je pre neho jedným z najpozitívnejších prekvapení v koalícii, pričom mu bolo cťou, že takýto človek rok pracoval vo vláde, ktorú viedol

 

img

 

„Mrzí ma, že vo vláde končí jeden z najlepších ministrov. Jeho rozhodnutie však rešpektujem a ďakujem mu za všetku odvedenú prácu,” dodal premiér počas svojho vyhlásenia v Prezidentskom paláci.

 

V závere spoločnej tlačovej besedy sa Doležal poďakoval prezidentke za prejavenú dôveru. Sľúbil, že k obom rezortom bude zodpovedne pristupovať. 

 

Mohlo by vás zaujímať: Krajniak šéfom SIS? Hnutie Sme rodina ho neplánuje nominovať na tento posttwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies