REPORTÁŽ: Tehelné pole kultúrne pokrstí bratislavská hudobná legenda skupina Elán, očakáva sa až 40-tisícová návšteva!

NETKY.SK • 8 Marec 2019, 13:34 • 2 min
REPORTÁŽ: Tehelné pole kultúrne pokrstí bratislavská hudobná legenda skupina Elán, očakáva sa až 40-tisícová návšteva!

BRATISLAVA - Nový futbalový štadión v Bratislave, Tehelné pole, čaká po športovom otvorení aj oficiálny "kultúrny krst". O tento ďalší slávnostný akt sa postará bratislavská hudobná legenda. Koncert ELÁN a hostia sa uskutoční o necelé tri mesiace, 29. mája 2019.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Takmer na deň presne tu pred 30-timi rokmi koncertoval aj Stevie Wonder

"Lokalita Tehelné pole je miesto, kde sa v minulosti odohrávali predovšetkým nezabudnuteľné športové udalosti, ale bol aj dejiskom prvého koncertu svetovej hudobnej hviezdy, na ktorý sa mohla dostať široká verejnosť – a to Stevie Wondera v máji 1989. Pri zostavovaní programu prvého koncertu na „novom“ Tehelnom poli som vychádzal z toho, že v tejto oblasti by ho mal otvárať najúspešnejší a najslávnejší domáci interpret," povedal dramaturg podujatia Juraj Čurný.

 

Koľko hudby, toľko futbalu

"Veľmi sa teším, že nové Tehelné pole ponúka možnosť organizovania nielen športových, ale aj významných kultúrnych podujatí. A som veľmi rád, že prvou skupinou, ktorá pokrstí Tehelné pole po kultúrnej stránke, je práve najslávnejšia slovenská skupina ELÁN. Pre nás ako najúspešnejší slovenský športový klub je úplne prirodzené, že sme sa takto spojili práve s najslávnejšou kapelou v histórii Slovenska. Po futbalových legendách privítame na Tehelnom poli aj legendy hudobnej scény. Bude to veľká udalosť pre všetkých hudobných fanúšikov a určite aj pre našich priaznivcov, ktorí majú okrem futbalu radi aj dobrú hudbu. Držitelia permanentných vstupeniek ŠK Slovan si môžu zakúpiť vstupenky na koncert s desaťpercentnou zľavou, čím sa im tiež chceme poďakovať za vernosť a podporu," povedal generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.

 

"Koľko hudby, toľko futbalu," je heslo, ktorým sa legendárna kapela ELÁN dlhé roky riadila, jej skladby pravidelne znejú zo šatní športových tímov a v roku 2013 boli aj hudobným motorom futbalovej reprezentácie do 17 rokov na domácich Majstrovstvách Európy. "Takýto veľkolepý priestor sa otvára len raz za život. Neviem si predstaviť, že by sme povedali nie na takúto ponuku. Každý Slovák by sem mal zavítať, či už kvôli hudbe alebo futbalu," povedal líder kapely Jožo Ráž.

 

 

Skupinu Elán podporia aj ďalší hudobní hostia

"Dramaturgiu prvého hudobného večera v tomto novom a skvelom priestore som chcel postaviť na troch hudobných pilieroch. Okrem ELÁNu, ktorý reprezentuje pesničkový pop-rock, tu bude aj Majk Spirit. Ten reprezentuje hudbu súčasnej generácie. A v kontraste s tým, dostane priestor aj hudba, ktorú si prenášame z generácie na generáciu a tvorí jeden zo základov našej národnej identity – folklór. Súbor Čarovné ostrohy nám ho predvedie v súčasnej a modernej podobe. Súboru sa darí zachovať kultúrne bohatstvo našich predkov a zároveň ho predviesť tak, že osloví aj človeka na konci druhej dekády 21. storočia," doplnil obsah programu J. Čurný.

 

Predaj vstupeniek na podujatie bude prebiehať v dvoch etapách. Do 12. marca 2019 to bude formou zvýhodneného predpredaja pre fanúšikov skupiny Elán a držiteľov permanentiek ŠK Slovan Bratislava. Od 13. marca 2019 bude spustený voľný predaj na stránke ticketmedia.sk a v predajniach GGT Tabak Press po celom Slovensku.

 

ELÁN a hostia, Tehelné pole, 29. mája 2019:

 

17:00 otvorenie brán štadióna

Seventh Weapon (predkapela)

 

18:30 začiatok programu

Čarovné ostrohy

Majk Spirit

ELÁN

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies