Nedeľné nákupy pokračujú! Vláda ich nezakáže

NETKY.SK • 6 Október 2021, 11:59 • 3 min
Nedeľné nákupy pokračujú! Vláda ich nezakáže

BRATISLAVA - Plénum v stredu odmietlo novelu Zákonníka práce, ktorú predložili nezaradení poslanci Národnej rady Martin Čepček, Ján Podmanický a Filip Kuffa. Išlo o zákaz maloobchodného predaja počas nedele.

slovakia

left justify in out

Maloobchodný predaj počas nedieľ sa teda nezakáže. Poslanci argumentovali aj novelizáciou Zákonníka práce, ktorá zaviedla zatvorenie maloobchodných predajní počas sviatkov a niektorých dní pracovného pokoja.

 

 

Zamestnávatelia počas týchto dní nemôžu zamestnancom nariadiť a ani s nimi dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi a s tým súvisiace práce.

 

img

 

Prečítajte si: Robert Fico: Komu dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu?!

 

"Uvedené zmeny verejnosť prijala pozitívne. V čase pandemickej krízy však v spoločnosti rezonuje debata o skutočných hodnotách a cene zdravia nielen telesného, ale aj duševného a jeho dosah na imunitný systém zamestnancov. Je preto absolútne prirodzené a žiaduce, aby sa rovnaká výnimka vzťahovala aj na nedele," konštatovali v dôvodovej správe predkladatelia.

 

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies