Robert Fico: Komu dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu?!

NETKY.SK • 6 Október 2021, 09:52 • 2 min
Robert Fico: Komu dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu?!

Robert Fico pokračuje vo vojne s koalíciou. Zvolal tlačovú besedu vo veci stíhania Plačkovej a jej manžela na slobode. Jeho teória je, že zrejme musela mať prepojenie na vládu, keďže ju prepustili. Nevylúčil, že dodávala kokaín práve politikom.

slovakia

left justify in out

 

Robert Fico zvolal tlačovú besedu s názvom: Komu z vlády dodávala Plačková kokaín, keď si vyjednala slobodu?! Beseda sa týkala trestného stíhania Zuzany Strausz Plačkovej a jej manžela Reného. Fico tvrdí, že sa vyhli väzeniu vďaka kontaktom vo vláde.  Vyjadril obavy z možných prepojení Strausz Plačkovej na vládu, hoci ich nijakým spôsobom nepodložil.

 

Prečítajte si: Prokurátor už nežiada väzbu pre QUEEN Plačkovú a jej manžela Reného

 

„Rešpektujem prezumpciu neviny, ale tu hovoríme o obvinení z výroby desiatok kíl narkotík a miliónoch eur zisku. Špecializovaný trestný súd musel konať na základe návrhu, ktorý podal špeciálny prokurátor. Vysvetlite mi, čo sa v priebehu dvoch či troch dní stalo s dôvodmi, ktoré uvádzal sám prokurátor pri návrhu väzby, s dôvodmi uvedenými v jeho následnej sťažnosti, ktorú ale obratom stiahol.“

 

imgimg

 

Prípad manželov Strauszovov porovnal s prípadom Dušana Kováčika, ktorý podľa jeho slov dostal neprimeraný trest. V spravodlivom štáte by podľa neho Plačková s manželom mali dostať pri dokázaní viny celoživotný trest, no nestalo sa tak, pretože „niektorí ľudia chodia do parlamentu bez dúhoviek, no o tom sa mlčí“.  Robert Fico tvrdil, že niektorí z politikov užívajú drogy, ktoré im možno dodávala Plačková.

 

„Je verejným tajomstvom, že vo vláde sedia ľudia, ktorí milujú kokaín. Prečo nemáme právo tvrdiť, že sú Strauszovci na slobode, lebo dodávali kokaín významným ľuďom, ktorí sa naplašili, podľahli obave, že by sa niekde mohlo objaviť ich meno, tak zabezpečili, že obvinení neboli vzatí do väzby a prokurátor Špecializovaného súdu stiahol sťažnosť?“

 

Ako už médiá informovali, sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v tomto prípade vo štvrtok 30. septembra rozhodol o vzatí do väzby šiestich osôb, ktoré sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok. Dôvodom väzby u obvinených je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba.

 

img

 

Štyri osoby, medzi ktorými boli aj influencerka Zuzana Strausz Plačková a jej manžel René Strausz, súd do väzby nevzal. Dôvodom bolo konštatovanie sudcu pre prípravné konanie o neexistencii dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie. Preto v ich prípade ďalej ani neskúmal naplnenie existencie dôvodov či už útekovej, kolúznej, prípadne preventívnej väzby.

 

Možno vás zaujme: Robert Fico: Boris Kollár je nedôveryhodný ako voda v prútenom koši

 

Vznesené obvinenia voči obžalovaným neboli zrušené. Proti rozhodnutiu súdu sa prokurátor následne odvolal, podal sťažnosť, v ktorej trval na dôvodoch na väzbu. Tú však následne stiahol. „Dobre viete o snehových večierkoch, čo všetko robia títo ľudia, o tom sa ale nesmie hovoriť. Čo keď Plačková dodávala kokaín, čo keď je to o drogách a vydieraní, to vám vôbec nevadí?“ 

 

img

 

,,Za Lipšicom musel niekto prísť a povedať, že tento človek nemôže ísť nikdy do väzby." Fico sa pokúsil konkretizovať, drogové večierky sa podľa neho konali v strane SaS. V súvislosti s drogami spomenul Sulíka. ,,Veď ste ho videli minule v parlamente, nemal ani zreničky."  Vyzval predsedu vády, aby sa týmto prípadom zaoberal.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies