Nech nás Západ skúsi poraziť na bojovom poli, vyhlásil Putin

NETKY.SK • 7 Júl 2022, 20:43 • 2 min
Nech nás Západ skúsi poraziť na bojovom poli, vyhlásil Putin

MOSKVA – Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok vyhlásil, že ak chce Západ poraziť Rusko na bojovom poli, môže sa o to pokúsiť. TASR o tom informuje na základe správ agentúr Reuters a AFP.

slovakia

left justify in out

„Dnes počúvame, že nás chcú poraziť na bojovom poli. Čo na to povedať – nech to skúsia,“ vyhlásil Putin v príhovore venovanom lídrom ruského parlamentu. Šéf Kremľa ďalej obvinil „kolektívny Západ“ z rozpútania vojny na Ukrajine, pričom uviedol že, ruská intervencia na Ukrajine je začiatkom zmeny smerovania k „multipolárnemu svetu“.

 

img

 

„Veľakrát sme počuli, že Západ sa s nami bude biť do posledného Ukrajinca. Pre ukrajinský ľud je to tragédia, no vyzerá to tak, že všetko k tomu smeruje,“ pokračoval Putin.

 


Zároveň dodal, že všetci by mali vedieť, že Rusko nezačalo na Ukrajine ešte nič vážne podnikať. „Zároveň však neodmietame mierové rokovania. No tí, ktorí ich odmietajú, by mali vedieť, že čím ďalej to zájde, tým ťažšie bude sa s nami dohodnúť,“ vyhlásil ruský prezident.

 

Možno vás zaujme: Čínsky minister zahraničných vecí sa na Bali stretol s Lavrovom, hovorili o Ukrajinetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies