NCZI spustilo registráciu na očkovanie štvrtou dávkou proti COVID-19

NETKY.SK • 11 Marec 2022, 11:23 • 2 min
NCZI spustilo registráciu na očkovanie štvrtou dávkou proti COVID-19

BRATISLAVA – Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) spustilo registráciu na očkovanie štvrtou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí so zníženou imunitou. TASR o tom informovala hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá.

slovakia

left justify in out

Podľa Sivej môžu o štvrtú dávku požiadať pacienti so zníženou imunitou, ak sú starší ako 18 rokov a sú minimálne tri mesiace po podaní tretej dávky. „Môžu sa registrovať na stránke www.korona.gov.sk a bude im pridelený termín v nimi vybranom okrese,“ doplnila. Očkovať sa bude vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson a Novavax, záujemca si druh vakcíny môže vybrať.

 

img

 

„Pre imunokompromitovaných pacientov, ľuďoch so zníženou imunitou, sa štvrtá dávka vakcíny považuje za booster a odporúča sa aj v prípade prekonania ochorenia COVID-19. O tejto možnosti by sa mali pacienti vopred poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom,“ uzavrela Sivá.

 

Možno vás zaujme: V Záhrebe sa zrútil neznámy objekt, podľa médií to mohol byť dron z Ukrajinytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies