NATO reaguje na unesené lietadlo! Žiaden bieloruský predstaviteľ neprekročí prah ústredia NATO

NETKY.SK • 31 Máj 2021, 19:23 • 2 min
NATO reaguje na unesené lietadlo! Žiaden bieloruský predstaviteľ neprekročí prah ústredia NATO

BRUSEL - Severoatlantická aliancia (NATO) obmedzuje skupine bieloruských predstaviteľov vstup do jej ústredia.

slovakia

left justify in out

Rozhodnutie prišlo po tom, ako Bielorusko pred viac ako týždňom prinútilo pristáť komerčné lietadlo v Minsku pre údajnú bombovú hrozbu, čo vyústilo do zatknutia exilového opozičného novinára Ramana Prataseviča.


„Na základe nášho posúdenia bezpečnostných opatrení v centrále sme sa rozhodli obmedziť vstup bieloruskému personálu do ústredia NATO,“ vyjadril sa generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg.

 

Opatrenie by sa malo týkať zhruba piatich predstaviteľov. Stále budú môcť do ústredia v Bruseli prísť, nie však s ich bežnými odznakmi delegácie, ale ako návštevníci, ktorí nebudú mať prístup do niektorých častí komplexu.

Od incidentu z 23. mája sa medzinárodná izolácia Bieloruska ešte viac prehĺbila. Veľvyslanci NATO minulý týždeň nútený odklon lietadla odsúdili s tým, že je to neprijateľný čin, ktorý „vážne porušil normy upravujúce civilné letectvo a ohrozil životy cestujúcich a členov posádky“. Stoltenberg konanie Bieloruska označil za „štátny únos“.
 

Mohlo by vás zaujímať: AKTUALIZOVANÉ: Bieloruské aerolinky nemôžu využívať slovenský vzdušný priestor. Zákaz platí do odvolaniatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies