Podľa lekárskej komory nemá dvojaký meter pre nezaočkovaných logiku

NETKY.SK • 7 Júl 2021, 14:36 • 2 min
Podľa lekárskej komory nemá dvojaký meter pre nezaočkovaných logiku

BRATISLAVA - Slovenská lekárska komora si myslí, že dvojaký meter pre nezaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 nemá z epidemického hľadiska logiku.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva, ktorá sa týka karanténnych opatrení platných pri návrate zo zahraničia na Slovensko, bude platiť od 9. júla. Podľa vyhlášky ľudia, ktorí sa zo zdravotných dôvodov nemôžu zaočkovať, nemusia pri vstupe na Slovensko absolvovať karanténu. Stačí, aby sa preukázali PCR testom nie starším ako 72 hodín. Toto rozhodnutie je podľa SLK v rozpore s ochranou verejného zdravia a epidemickými pravidlami.

 

 

img

 

Prečítajte si: Lengvarský naznačil, koľko by mohlo stáť antigénové testovanie


„Pri návrate na Slovensko nemôže byť pre nezaočkovaných, či už zo zdravotných, alebo iných dôvodov, uplatňovaný dvojaký meter. Zatiaľ čo tí, čo sa nemôžu očkovať zo zdravotných dôvodov, sa môžu ihneď „vykúpiť“ z karantény PCR testom, ostatní nezaočkovaní tak môžu urobiť až na piaty deň po príchode,“ konštatovala lekárska komora.

 

img

Slovenská lekárska komora je presvedčená, že vzhľadom na ochranu verejného zdravia a možný prenos ochorenia zo strany osôb prichádzajúcich na Slovensko by mali platiť jednotné pravidlá. Teda buď prichádzajúci nezaočkovaní pôjdu do 14-dňovej karantény, alebo sa z nej „vykúpia“ na piaty deň PCR testom. „Bez výnimky. Zároveň žiadame kompetentných, aby nové pravidlá formulovali jasne, zrozumiteľne, bez zbytočného chaosu, meniacich sa výnimiek či dvojakých metrov,“ uzavrela komora.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies