Najväčší prameň vlasov Johna Lennona je na predaj, cena už stúpla na 12-tisíc dolárov

NETKY.SK • 9 Február 2016, 10:20 • 2 min
Najväčší prameň vlasov Johna Lennona je na predaj, cena už stúpla na 12-tisíc dolárov

NEW YORK - Americký aukčný dom Heritage Auctions ponúka na predaj prameň vlasov zosnulého anglického hudobníka Johna Lennona, ktorý mu odstrihli v roku 1966 krátko pred nakrúcaním snímky Ako som vyhral vojnu (1967).

slovakia

left justify in out

Podľa vyjadrenia predstaviteľov Heritage Auctions ide o zrejme najväčší prameň Lennonových vlasov, aký bol kedy v dražbe. Spolu s inými predmetmi po legendárnej kapele The Beatles ho vydražia v piatok 20. februára. Odhadovaná predajná suma bola 10-tisíc dolárov (v prepočte približne 9-tisíc eur), no už teraz sa aktuálna cenová ponuka vyšplhala na 12-tisíc dolárov (zhruba 10 810 eur).


John Lennon sa preslávil ako zakladajúci člen spomínaných The Beatles a spolu s Paulom McCartneym tvoril jednu z najvplyvnejších a najúspešnejších hudobných autorských dvojíc 20. storočia. The Beatles mali nesmierny vplyv na hudobnú kultúru a za vzory ich označujú mnohí hudobníci. Lennon bol úspešný tiež ako sólový interpret, na konte má napríklad kultový album Imagine (1971). V roku 1975 po narodení syna Seana, ktorého mal s manželkou Yoko Ono, sa z hudobnej scény stiahol. O päť rokov neskôr sa k hudbe vrátil a predstavil album Double Fantasy, ktorý vyšiel len tri týždne pred hudobníkovou smrťou. Lennona zastrelil 8. decembra 1980 v New Yorku Mark David Chapman, keď sa hudobník vracal z nahrávacieho štúdia do bytu. Dva razy ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy - v roku 1988 ako člena The Beatles a v roku 1994 ako sólového umelca.

 

imgtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies