Na vysokých školách sa začína akademický rok: Ako bude prebiehať vyučovanie?

NETKY.SK • 21 September 2020, 09:11 • 2 min
Na vysokých školách sa začína akademický rok: Ako bude prebiehať vyučovanie?

BRATISLAVA – Na viacerých slovenských vysokých školách a univerzitách sa v pondelok začína zimný semester akademického roka 2020/2021.

slovakia

left justify in out

Poznačený bude koronakrízou, na viacerých fakultách univerzít sa bude výučba na začiatku realizovať dištančnou formou.

 

Na seminároch najviac 50 osôb

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu sú napríklad všetky podujatia s hromadnou účasťou na najväčšej slovenskej univerzite na Slovensku - Univerzite Komenského (UK) v Bratislave i na Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave zrušené až do odvolania.

 

Otvorenie akademického roka na STU sa uskutoční vo formáte online záznamu s vystúpeniami rektora Miroslava Fikara a predseda akademického senátu STU Mariána Peciara. Akademická obec si ho môže pozrieť v pondelok od 14.00 h, informuje o tom STU na svojom webe.

 

STU informuje, že na seminároch či laboratórnych cvičeniach sa v zimnom semestri stretne najviac 50 osôb. Každý zamestnanec a študent univerzity je povinný ku dňu začiatku výučby na univerzite elektronickou formou vyplniť zdravotný dotazník. Na niektorých fakultách univerzity sa prvé týždne bude vyučovať výlučne dištančnou formou.

 

img

 

Semafor a aktuálna situácia

Prípadné zmeny ohľadom organizácie výučby a zmeny v úrovniach semafora budú na vysokých školách realizované v reakcii na aktuálnu epidemiologickú situáciu.

 

"Úroveň semafora si budú fakulty určovať tiež sami v závislosti od výskytu prípadov tak, ako je to definované v odporúčaniach epidemiologického manuálu rezortu školstva," uvádza sa na webe STU.

 

Vo všetkých vnútorných priestoroch univerzít, a to vrátane internátov, je povinné nosenie ochranných rúšok, dezinfekcia rúk pri vstupe do budov a dodržiavanie rozstupov najmenej dva metre.

 

Zároveň pri prezenčných prednáškach odporúčajú univerzity zníženie počtu študentov v skupine, intenzívne vetranie a dlhšie prestávky medzi jednotlivými prednáškami.

 

Na niektorých vysokých školách sa akademický rok začne o týždeň neskôr, a to v pondelok 28. septembra.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies