Na úkryt pašovaných cigariet slúži aj výfuk auta či ponožky

NETKY.SK • 30 Apríl 2023, 14:00 • 2 min
Na úkryt pašovaných cigariet slúži aj výfuk auta či ponožky

MICHALOVCE - Pokusy o pašovanie cigariet vo výfuku auta, rezervnom kolese, ale aj v ponožkách či iných častiach odevu zaznamenali colníci za prvé tri mesiace tohto roka na hraničných priechodoch s Ukrajinou.

slovakia

left justify in out

"Zaistených bolo 49.318 kusov cigariet, 5637 kusov bezdymových tabakových výrobkov, tzv. elektronických cigariet, a 2,4 kilogramu tabaku," informovala v stredu hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Michalovce Jana Nimrichterová. Cestujúci podľa nej často ukrývajú nezákonne dovážaný tovar v osobnej batožine, v prepravovanom tovare, ale aj v odeve a pod ním.

 

Pre ukrytie väčšieho množstva neprihláseného tovaru obvykle slúžia konštrukčné dutiny dopravných prostriedkov, mnohokrát s vynaliezavými úpravami. "Takým bol aj prípad cestujúceho, ktorý vstupoval na územie SR cez cestný hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod, ktorý sa pokúsil o nezákonný dovoz cigariet v špeciálne vybudovanom úkryte výfukovej sústavy osobného motorového vozidla," priblížila hovorkyňa.

 

Podozrivé miesto s 1400 cigaretami však vyňuchal služobný pes. "Colná kontrola pokračovala prehliadkou osoby vodiča predmetného vozidla, počas ktorej bolo v odeve cestujúceho, a to v ponožkách, nájdených ďalších 240 kusov cigariet," dodala Nimrichterová. Iný cestujúci na hraničnom priechode Ubľa - Malyj Bereznyj mal na rôznych miestach v konštrukčných dutinách osobného auta a v rezervnom kolese ukrytých 19.560 kusov cigariet.

 

Ďalších 10.000 nelegálne prepravovaných cigariet odhalili príslušníci finančnej správy na železničnom hraničnom priechode Maťovské Vojkovce - Pavlovo v konštrukčných dutinách železničného vagóna. Podozrivé miesto zistili pomocou inšpekčného skenovacieho systému. V prvom štvrťroku 2023 príslušníci finančnej správy z CÚ Michalovce zaznamenali celkovo 788 prípadov porušení právnych predpisov. "V 534 prípadoch boli uložené blokové pokuty vo výške viac ako 36.300 eur a v prípadoch riešených v správnom konaní boli uložené sankcie vo výške viac ako 5300 eur. Porušenia právnych predpisov boli zaznamenané nielen na hraničných priechodoch, ale aj vo vnútrozemí colného a daňového územia," uviedla hovorkyňa. Išlo najmä o porušenia colného zákona, a to najčastejšie o nezákonný dovoz tabakových výrobkov a alkoholických nápojov. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies