Na toto upozornila advokátska komora policajného prezidenta

NETKY.SK • 21 Máj 2021, 11:42 • 2 min
Na toto upozornila advokátska komora policajného prezidenta

BRATISLAVA - Zástupcovia Slovenskej advokátskej komory otvorili v rámci stretnutia s policajným prezidentom Petrom Kovaříkom aj tému takzvaného nezákonného donútenia obvinených osôb.

slovakia

left justify in out

Ide o postupy polície, prokuratúry a súdov v prípade, keď použijú nezákonný prostriedok, napríklad hrozbu väzby alebo vyššieho trestu na to, aby sa osoba priznala alebo začala spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Komora v tejto súvislosti v apríli tohto roku vykonala medzi trestnými advokátmi prieskum za účelom zistiť, či sa s týmto fenoménom stretávajú.

 

img

„Policajný prezident prisľúbil, že sa s prieskumom oboznámi a posúdi závery, ktoré urobila advokátska komora medzi svojimi členmi," informovala SAK. Kovařík v tejto súvislosti podľa komory skonštatoval, že Policajný zbor nastavuje systém riadenia rizík a v rámci ich eliminácie má záujem zaoberať sa aj takými rizikami, ktoré sú vnímané uhlom pohľadu advokátov.

 

Mohlo by vás zaujímať: Podľa Roberta Fica je rozhodnutie Ústavného súdu vo veci advokáta Martina Ribára diskvalifikáciou Špecializovaného trestného súdu

 

img

 

„Slovenská advokátska komora bude výsledky prieskumu komunikovať aj ďalším zložkám a inštitúciám, predovšetkým Zboru väzenskej a justičnej stráže, Generálnej prokuratúre SR, ale aj zástupcom súdnictva a Ministerstvu spravodlivosti SR," dodala SAK.

 

Prečítajte si tiež: Spájanie práce advokáta by nemalo byť spájané so skutkami klientovtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies