Na Slovensku pribudlo 45 prípadov nákazy novým koronavírusom

NETKY.SK • 22 Apríl 2020, 10:44 • 2 min
Na Slovensku pribudlo 45 prípadov nákazy novým koronavírusom

BRATISLAVA – Počas utorka (21. 4.) pribudlo na Slovensku 45 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1244 takýchto prípadov. To potvrdila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Vykonaných bolo doposiaľ celkovo 52.649 testov, len počas utorka sa ich spravilo 3468. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 284 ľudí, z toho za utorok zaznamenali 26 takýchto prípadov.

 

Niektorí sú odkázaní na pľúcnu ventiláciu

Hospitalizovaných je 231 osôb, z toho v 80 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je osem osôb a jedna je na pľúcnej ventilácii.

 

Štatistiky neevidujú v tejto súvislosti za utorok žiadne úmrtie, celkovo však na Slovensku koronavírusu SARS-CoV-2 podľahlo 14 osôb.

 

Najviac prípadov je v Prešovskom kraji

Najviac nových prípadov, a to 12, za utorok eviduje Prešovský kraj. Ďalej nasleduje Trenčiansky kraj s 11 prípadmi, Nitriansky kraj so šiestimi prípadmi, Trnavský kraj s piatimi prípadmi.

 

Rovnako, po štyroch nových prípadoch pribudlo v Bratislavskom a Košickom kraji. V Banskobystrickom kraji sa objavili počas utorka dva nové prípady a jeden nový prípad zaznamenali v Žilinskom kraji.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies