Minister obrany potvrdil informácie o 100-tisíc ruských vojakov rozmiestnených neďaleko Ukrajiny. Sú v útočnej formácii

NETKY.SK • 21 Apríl 2021, 14:52 • 2 min
Minister obrany potvrdil informácie o 100-tisíc ruských vojakov rozmiestnených neďaleko Ukrajiny. Sú v útočnej formácii

BRATISLAVA - Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) potvrdil, že na ukrajinsko-ruskej hranici sa aktuálne nachádza približne 100 až 120-tisíc ruských vojakov.

slovakia

left justify in out

Ako ďalej uviedol v relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo, Slovensko sleduje situáciu na ukrajinsko-ruských hraniciach veľmi pozorne.

„Z hľadiska zloženia tých vojenských príspevkov, ktoré tam sú, tak väčšina špecializácie je útočného charakteru a nie obranného,“ doplnil Naď.

 

Šéf rezortu obrany chce veriť tomu, že Ruská federácia vojensky nenapadne Ukrajinu. „Veríme, že Ukrajina bude zvažovať každý jeden krok, aby nedala akúkoľvek zámienku pre legitimizáciu prípadného útoku,“ uzavrel Naď.
 

Prečítajte si tiež: Konflikt na Ukrajinských hraniciach si vyžaduje sústavnú pozornosť Slovenskatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona