Na parížskom predmestí zlikvidovali tábor migrantov

NETKY.SK • 16 December 2016, 11:45 • 2 min
Na parížskom predmestí zlikvidovali tábor migrantov

PARÍŽ - Francúzske úrady dnes ráno začali likvidovať tábor ilegálnych prisťahovalcov, ktorý si postavili na parížskom predmestí Saint-Denis.

slovakia

left justify in out

Ako televíziu BFMTV informoval nemenovaný policajný zdroj, v tábore žilo od 700 do 750 ľudí, väčšinou pôvodom zo Sudánu, Afganistanu a Eritrey. Zdroj dodal, že úrady ich zatiaľ ubytujú v telocvičniach alebo v prípade potreby prevezú do nemocníc.

Predstaviteľ prefektúry departementu Saint-Denis uviedol, že cieľom likvidácie tábora a presídlenia migrantov je "nielen poskytnúť im strechu nad hlavou, ale oboznámiť sa s ich situáciou a potom rozhodnúť, kam ich nasmerovať".

 

Dnes zlikvidovaný tábor sa nachádzal len niekoľko stoviek metrov od prijímacieho centra pre prisťahovalcov, ktoré bolo otvorené pred mesiacom v snahe zabrániť tak vzniku ďalších táborísk v uliciach Paríža. Tamojší zamestnanci majú migrantov nasmerovať do iných centier, kde ich ubytujú a pomôžu s riešením ich životnej situácie.

 

Podľa spravodajského webu RTL sa časť migrantov z táboriska v Saint-Denis v uplynulých dňoch márne pokúšala o registráciu v novom prijímacom centre.

 

Koncom októbra francúzsky prezident Francois Hollande vyhlásil, že úrady jeho krajiny nebudú viac tolerovať provizórne tábory migrantov na uliciach Paríža. Súčasne prisľúbil, že existujúce "divoké" tábory budú zlikvidované podobne, ako sa to stalo v prípade takzvanej Džungle pri severofrancúzskom meste Calais.

 

Likvidácia Džungle však viedla k prudkému nárastu novoprichádzajúcich migrantov do Paríža. Migranti sa zhromažďujú najmä na uliciach v okolí stanice metra Stalingrad nachádzajúcej sa na rozhraní 10. a 19. parížskeho obvodu. Táto situácia vyvoláva veľkú nespokojnosť miestnych obyvateľov, ktorí sa obávajú najmä zvýšenia zločinnosti.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies