Na letisku v Naí Dillí sa zrútila časť strechy, zomrel jeden človek

NETKY.SK • 28 Jún 2024, 09:48 • 2 min
Na letisku v Naí Dillí sa zrútila časť strechy, zomrel jeden človek

NAÍ DILLÍ - Na budove nedávne zrekonštruovaného terminálu hlavného medzinárodného letiska v indickom Naí Dillí sa v piatok ráno zrútila časť strechy. Incident si vyžiadal život jedného človeka a ôsmich zranených, uviedli záchranári.

slovakia

left justify in out

"V dôsledku silného dažďa od skorého rána sa zrútila časť prístrešku... Záchranári poskytujú všetku potrebnú pomoc a medicínsku pomoc postihnutým osobám," uviedli letiskové úrady. Strecha letiska sa podľa nich zrútila okolo 5.00 h ráno miestneho času.

Na záberoch z letiska Indiry Gándhiovej vidieť poškodené autá privalené veľkými oceľovými nosníkmi pred budovou terminálu. Zrútila sa totiž aj časť strechy, ktorá zakrýva vonkajší priestor.

Terminál 1 je vyhradený pre vnútroštátne lety pričom letisko oznámilo, že všetko naplánované lety z tohto terminálu sú v súčasnosti zrušené. Letecká prevádza na ostatných termináloch však prerušená nebola.

Rekonštrukcia Terminálu 1 bola jedným z niekoľkých infraštruktúrnych projektov, ktorých dokončenie v marci krátko pred voľbami slávnostne odprezentoval indický premiér Naréndra Módí, všíma si AFP.

Naí Dillí v posledných dňoch bičujú silné dažde počas každoročného monzúnového obdobia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: AFP, Foto: Sky News / AP
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies