Na Kramároch pribudol angiograf. Výrazne pomôže v liečbe pacientov

NETKY.SK • 9 Júl 2024, 08:24 • 2 min
Na Kramároch pribudol angiograf. Výrazne pomôže v liečbe pacientov

BRATISLAVA - Na nákup prístroja aj na prestavbu priestorov vyčlenilo Ministerstvo zdravotníctva SR viac ako 2,3 milióna eur.

slovakia

left justify in out

Nový angiograf v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na bratislavských Kramároch pomôže v endoskopickej liečbe pacientov rôzneho spektra. Ide najmä o pacientov s ochorením cievneho systému, onkologických pacientov, ale aj pacientov z oblasti urológie či gynekológie a pôrodníctva.

Nové pracovisko v pondelok uviedli do prevádzky ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková, riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Alexander Mayer a dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Juraj Payer.

"UNB má v tejto chvíli dve moderné angiografické pracoviská, v Nemocnici Staré Mesto a teraz toto novootvorené v nemocnici na Kramároch. Som veľmi rád, že Rádiologická klinika v UNB, ktorá patrí k najväčším pracoviskám, sa dynamicky rozvíja. Sú tu postupne zavádzané najmodernejšie spôsoby liečby a rovnako je pracovisko aj vďaka obnove prístrojového vybavenia schopné zavádzať nové medicínske postupy," uviedol Mayer. Nové pracovisko ocenil aj Payer, ktorý vyzdvihol tiež jeho akademický rozmer.

V súčasnosti má nové oddelenie platné zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union ZP, na zazmluvnenie štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne sa ešte čaká. Podľa Mayera by podpisu nemalo brániť nič a očakáva ho v najbližších dňoch. 

"Len čo budeme mať všetky tri zmluvy s poisťovňami, tak budeme prevádzkovať pracovisko na Kramároch ako dominantné pracovisko," ozrejmil s tým, že v prípade potreby budú výkony realizované v Starom Meste.

Na nákup prístroja aj na prestavbu priestorov vyčlenilo Ministerstvo zdravotníctva SR viac ako 2,3 milióna eur. 

"Našou prioritou je zvýšiť úroveň zdravotnej starostlivosti pre slovenského pacienta a zároveň zlepšiť materiálno-technické podmienky na pracoviskách pre zdravotníkov, aby ich bolo v systéme dosť," povedala ministerka.

Ďalší angiograf by sa mal spustiť do prevádzky v nemocnici v bratislavskom Ružinove, kde je prístroj už zakúpený a aktuálne je realizovaná prestavba priestorov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies