Muž schovával telo matky v pivnici, aby mohol poberať jej dôchodok!

NETKY.SK • 9 September 2021, 13:57 • 2 min
Muž schovával telo matky v pivnici, aby mohol poberať jej dôchodok!

VIEDEŇ - Polícia objavila telo zosnulej ženy v okrese Innsbruck-vidiek. Pitva vykonaná v stredu nepreukázala cudzie zavinenie. Zrejme zomrela prirodzenou smrťou už v júni 2020.

slovakia

left justify in out

Muž vyše roka schovával v pivnici domu telo svojej 89-ročnej zosnulej matky, aby mohol poberať opatrovateľský príspevok a aj jej dôchodok. 

 

Podľa polície je páchateľom 66-ročný muž. Jeho identitu úrady nezverejnili, informovali len o tom, že telo zosnulej ženy objavili v okrese Innsbruck-vidiek (Innsbruck-Land). Pitva vykonaná v stredu nepreukázala cudzie zavinenie. Vyšetrovatelia preto predpokladajú, že žena zomrela prirodzenou smrťou.

 

Možno vás zaujme: V Budapešti zomrel Slovák! Neprežil zrážku s mikrobusom

 

Predstavitelia cudzineckej polície v Innsbrucku mali podozrenie, že žena zomrela už v júni 2020. Vykonali preto domovú prehliadku v dome jej syna. Muž sa počas výsluchu k činu priznal. Úrady nezverejnili presnú sumu, o ktorú sa páchateľ poberaním finančných príspevkov obohatil. Uviedli len, že išlo o päťcifernú sumu.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies