Na Kórejskom polostrove je napätá situácia, vojenský zásah ešte zatiaľ neprebehol

NETKY.SK • 24 Jún 2020, 08:25 • 2 min
Na Kórejskom polostrove je napätá situácia, vojenský zásah ešte zatiaľ neprebehol

SOUL - Severokórejský vodca Kim Čong-un odložil plány na bližšie nešpecifikovaný vojenský zásah proti Južnej Kórei.

slovakia

left justify in out

Odloženie plánovaného zásahu 

Severokórejská tlačová agentúra KCNA uviedla, že Kim predsedal zasadnutiu Ústrednej vojenskej komisie vládnucej Kórejskej strany práce, ktorá odložila plány na vojenský zásah proti Soulu navrhovaný generálnym štábom severokórejských ozbrojených síl. Zasadnutie sa konalo formou videokonferencie. O aký zásah malo ísť, agentúra nespresnila.

 

img

 

Jasné kroky KĽDR

Zvýšené napätie medzi oboma Kóreami trvá už niekoľko týždňov. Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vystupňovala tlak zbúraním budovy spoločného styčného úradu na svojej strane hraníc - ktorý symbolizoval snahy o medzikórejské zmierenie -, ako aj vyhrážkami posilnenia svojej vojenskej prítomnosti v demilitarizovanej zóne.

 

img

 

Letáky 

Severná Kórea totiž obviňuje svojho južného suseda z toho, že nezabránila aktivistom vo vypúšťaní propagandistických letákov a iného materiálu pomocou balónov cez spoločné hranice.

 

img

 

Nátlak

KĽDR predtým prerušila komunikačné linky s Južnou Kóreou a pohrozila zrušením dohôd z roku 2018, na základe ktorých obe krajiny zastavili cvičenia streľby, odstránili niektoré pozemné míny a zrušili strážne stanovištia v pohraničnej oblasti.

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies