Na horách platí mierne lavínové nebezpečenstvo

NETKY.SK • 20 Január 2021, 09:12 • 2 min
Na horách platí mierne lavínové nebezpečenstvo

Na horách zostáva nezmenený 2. lavínový stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice, pretrváva mierne lavínové nebezpečenstvo. Obzvlášť pozor si treba dávať v strmých svahoch, kotlinách a nížinách.

slovakia

left justify in out

Na horách zostáva nezmenený 2. lavínový stupeň z päťdielnej medzinárodnej stupnice, pretrváva mierne lavínové nebezpečenstvo.
Najnebezpečnejšie sú záveterné svahy južných a juhovýchodných orientácií, kde je vetrom previaty prachový sneh ubitý do snehových dosiek a vankúšov. Obzvlášť pozor si treba dávať v strmých svahoch, kotlinách a nížinách.

 

img

 

Hlavný lavínový problém je aj naďalej vetrom previaty nový sneh. Ludia by mali očakávať spontánne lavíny najmä zo strmých stien a skál. Lavínu väčších rozmerov je možné uvoľniť hlavne pri veľkom dodatočnom zaťažení prevažne na strmých svahoch. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies