Polícia zadržala útočníkov, ktorí napadli účastníkov dúhového pochodu

NETKY.SK • 5 Júl 2021, 08:16 • 2 min
Polícia zadržala útočníkov, ktorí napadli účastníkov dúhového pochodu

ZÁHREB - Chorvátska polícia zadržala niekoľkých ľudí pre incidenty počas a po dúhovom pochode, ktorý sa tento víkend konal v Záhrebe.

slovakia

left justify in out

K incidentom patrili verbálne a fyzické útoky na niektorých účastníkov a spálenie dúhovej LGBT vlajky, informovala v nedeľu záhrebská polícia. Po niektorých páchateľoch polícia stále pátra.


Franko Dota, jeden z organizátorov dúhového pochodu povedal, že išlo o prvé incidenty od roku 2011. Sobotňajší dúhový pochod bol už dvadsiatym v chorvátskom hlavnom meste.

 

 

„Očakávame, že polícia uskutoční dôkladné vyšetrovanie a bude k všetkým incidentom pristupovať ako k zločinom z nenávisti a nie ako k narušeniu verejného poriadku," povedal.

V rámci útokov napríklad jeden muž zablokoval cestu dvom ženám, verbálne na ne zaútočil a na jednu z nich napľul. K najhorším útokom patrilo to, keď skupina ľudí prišla k dvom mladým mužom, jedného z nich udreli po tvári, vytrhli mu dúhovú vlajku a spálili ju a potom mladá žena udrela po tvári oboch mužov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies