V Rusku chcú zaviesť ID karty pre fanúšikov

NETKY.SK • 27 Február 2019, 16:24 • 2 min
V Rusku chcú zaviesť ID karty pre fanúšikov

Moskva - Ruskí futbaloví fanúšikovia sa od budúcej sezóny pravdepodobne dostanú na štadióny iba na identifikačné karty, ktoré bude vydávať štát. Tieto opatrenia by mali zvýšiť bezpečnosť verejnosti a zlepšiť všeobecný poriadok na štadiónoch. Uviedla to poradkyňa odboru vedy a vzdelávania ministerstva športu Irina Grigorjevová.

slovakia

left justify in out

Rusi model s ID kartami použili vlani počas MS vo futbale. Podľa informácií agentúry AP budú musieť fanúšikovia od 1. júla prejsť bezpečnostnou prehliadkou ešte predtým, než si zakúpia vstupenky. Podobný systém zaviedli napríklad aj v Taliansku.

 

Podľa ruských predstaviteľov by mal nový systém prilákať na futbal viac fanúšikov, ktorí sa mu predtým vyhýbali pre potenciálne riziká.

 

Minister športu Pavel Kolobkov však vo vyhlásení uviedol že: "Je príliš skoro hovoriť o tom, či bude tento systém prijatý a v akej forme a ak sa aj prijme, tak nevieme, odkedy bude platiť."

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies