Volkswagen Slovakia pozastavuje výrobu automobilov na 2 týždne

NETKY.SK • 9 Júl 2024, 14:32 • 2 min
Volkswagen Slovakia pozastavuje výrobu automobilov na 2 týždne

BRATISLAVA - Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny.

slovakia

left justify in out

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastaví na dva týždne výrobu vozidiel. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú tisíce zamestnancov firmy celozávodnú dovolenku. Výroba bude úplne zastavená od 15. do 28. júla, informovala o tom v utorok hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných mesiacov a zamestnanci si čerpajú dovolenku individuálne.

"Počas plánovanej odstávky sú štandardne naplánované aktivity, ktoré podnik realizuje v spolupráci s externými firmami a nie je možné ich uskutočniť počas bežiacej výroby. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov a pracovníkov externých firiem, ktorí sa pustia do vyše 220 aktivít," informovala hovorkyňa. Budú to napríklad výmeny a úpravy zariadení, prestavby na výrobných linkách v celom podniku a inštalácia nových technológií.

Aktivity súvisia s nedávnymi zmenami v produktovom portfóliu, ktorými sú ukončenie výroby malých mestských vozidiel a výroba nových modelov. Plánovaná odstávka sa netýka zamestnancov bezpečnosti závodu, zásobovania energiami a zamestnancov z finančného a mzdového oddelenia.

Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. "Zamestnanci využívajú zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku a podnik im zároveň prispieva nad rámec zákona aj na zahraničné dovolenky, a to do výšky 700 eur v závislosti od počtu členov rodiny, ako i na rehabilitačné pobyty a na detské denné a pobytové tábory na Slovensku aj v zahraničí," priblížila Makayová.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Volkswagen Slovakia, Foto: sk.volkswagen.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies