Muž, ktorému transplantovali prasacie srdce, má kriminálnu minulosť. Ozvali sa pozostalí!

NETKY.SK • 18 Január 2022, 13:13 • 2 min
Muž, ktorému transplantovali prasacie srdce, má kriminálnu minulosť. Ozvali sa pozostalí!

WASHINGTON - David Bennett pred rokmi dobodal iného muža a spôsobil mu vážne zranenia. K útoku došlo v roku 1988 a jeho motívom bola žiarlivosť. Upozornila na to rodina obete útoku, informoval denník Washington Post (WP).

slovakia

left justify in out

Bennett bodol Edwarda Shumakera sedemkrát do chrbta. Shumaker zostal po útoku paralyzovaný a na invalidný vozík bol odkázaný až do svojej smrti na infarkt v roku 2005.

 

img

 

Washington Post zistil, že Bennett bodol Shumakera, pretože naňho údajne žiarlil – jeho manželka si totiž sadla Shumakerovi na kolená, keď boli spolu na večierku.

 

Shumakerova sestra pre spravodajskú stanicu BBC uviedla, že Bennett si nezaslúži, aby mu lekári zachránili život. Dodala, že všetko uznanie za prelomovú operáciu by malo patriť výlučne lekárom a vedcom. Uviedla, že ju nahnevalo, keď videla, že Bennetta po operácii označujú za hrdinu a oslavujú ako priekopníka medicíny.

 

K téme: V USA transplantovali pacientovi srdce prasaťa

 

Pre lekárov, ktorí Bennetta operovali, je však jeho minulosť len málo dôležitá. „Každá nemocnica má morálnu povinnosť poskytnúť život zachraňujúcu starostlivosť všetkým pacientom, ktorí prejdú jej dverami,“ uviedlo pre WP Lekárske centrum Marylandskej univerzity.

 

img

 

Bennettova operácia sa uskutočnila 7. januára vo fakultnej nemocnici v americkom meste Baltimore v štáte Maryland, ktorá zákrok označila za historickú udalosť. Aj keď prognóza pacienta nie je ani zďaleka istá, predstavuje významný míľnik v transplantácii zvieracích orgánov človeku.

 

Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) povolil operáciu na Silvestra, pretože pre Bennetta, ktorý nebol vhodný na konvenčnú transplantáciu, išlo o poslednú možnosť, ako prežiť. „Išlo o prelomovú operáciu, ktorá nás privádza o krok bližšie k vyriešeniu krízy nedostatku orgánov,“ povedal Bartley Griffith, ktorý prasacie srdce transplantoval.

 

Prečítajte si tiež: Vedci konečne odhalili možnú príčinu sklerózy multiplex

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies