Motoristi pozor! Na podanie daňového priznania za vozidlo vám ostávajú posledné dva týždne

NETKY.SK • 19 Marec 2021, 10:28 • 2 min
Motoristi pozor! Na podanie daňového priznania za vozidlo vám ostávajú posledné dva týždne

BRATISLAVA - Na podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel, ako aj na zaplatenie cestnej dane zostávajú daňovníkom necelé dva týždne. Tohtoročný termín sa predĺžil z konca januára na 31. marec 2021

slovakia

left justify in out

V tlačovej správe na to upozorňuje finančná správa. Klient podáva daňové priznania podľa trvalého pobytu fyzickej osoby alebo sídla právnickej osoby a vybrané daňové subjekty na Daňovom úrade pre vybrané hospodárske subjekty v Bratislave.

 

"Daňové priznania za zdaňovacie obdobie končiace sa 30. novembrom 2020 a 31. decembrom 2020 musia daňovníci podať na novom vzore. Klienti ho nájdu na portáli finančnej správy, ako aj v osobnej internetovej zóne daňovníka," uviedla hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Predmetom cestnej dane sú vozidlá patriace do kategórie L (motocykle, trojkolky, štvorkolky), M (osobné automobily a autobusy), N (nákladné autá) a O (prípojné vozidlá) evidované v Slovenskej republike.

 

Tieto vozidlá sa používajú na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť. Nezdaňujú sa dopravné prostriedky ako kolesové a pásové traktory, snežné skútre či pracovné stroje.

Ročné sadzby dane upravuje zákon o dani z motorových vozidiel. Napríklad pre osobné automobily (kategórie M1) či motocykle (kategórie L) s objemom nad 900 do 1200 cm3 je ročná sadzba dane 80 eur, nad 1200 do 1500 cm3 je ročná sadzba dane 115 eur a nad 1500 do 2000 cm3 je to 148 eur.

 

Pre vozidlo kategórie L, M a N, ktorého jediným zdrojom energie je elektrina (elektromobily), je priradená nulová ročná sadzba dane. Sadzba dane sa znižuje, ponecháva alebo zvyšuje podľa veku vozidla a platí pre kategórie L, M1, N1, N2, O1 až O3.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies