Moskovský primátor Lužkov oslavuje dnes v Kitzbüheli narodeniny

NETKY.SK • 22 September 2010, 7:6 • 2 min
Moskovský primátor Lužkov oslavuje dnes v Kitzbüheli narodeniny

Moskovský primátor Lužkov oslavuje dnes v Kitzbüheli narodeniny

slovakia

left justify in out

img

Moskovský primátor Jurij Lužkov, nad ktorým sa v ostatných dňoch v ruskej metropole sťahujú husté mraky, oslavuje dnes 74. narodeniny na dovolenke v rakúskom Kitzbüheli.
      Tamojší starosta Klaus Winkler pre agentúru APA uviedol, že o oslavách nevie a ak nejaké boli, tak potom v tichosti. Ruská ambasáda vo Viedni sa k téme nevyjadrila.
      Lužkovova manželka Jelena Baturinová vlastní v známom rakúskom lyžiarskom stredisku päťhviezdičkový Hotel Grand Tirolia.
      Moskovské printové médiá priniesli práve dnes informácie, že Lužkovov odchod z radnice ruskej metropoly je už hotovou záležitosťou. Vyzvali ho vraj, aby si hľadal nové pôsobenie, informoval denník Vedomosti. Kremeľ si vraj želá, aby Lužkov odstúpil sám. Ak sa bude správať rozumne a podá demisiu, mohol by do jeho funkcie nastúpiť jeden z jeho súčasných námestníkov.
      Jurij Lužkov, ktorý je považovaný za jedného z najmocnejších mužov krajiny, však rezignáciu opakovane odmietol.
      V Moskve sa už však špekuluje o jeho nástupcovi. Do úvahy prichádza napríklad ruský minister pre mimoriadne situácie Sergej Šojgu, ktorý sa teší u občanov pomerne solídnej podpore, ale padajú aj niektoré ďalšie mená. Ruský vicepremiér Sergej Ivanov je jediným zo spomínaných adeptov, ktorý už deklaroval, že o pôsobenie na moskovskej radnici nemá záujem, odznelo dnes vo vysielaní spravodajskej televízie ČT24.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona